Jump to content

Πρόβημα με το κουμπι "Αποθήκευση" (front-end) - Μεταφορά λειτουργικότητάς του στο κουμπ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω το εξής πρόβλημα στο front-end : όταν χρησιμοποιώ textfields (πχ για σχόλια) καθώς επίσης και το πεδίο upload κατα την παραμετροποίηση ενός προιόντος, απαιτείται πρώτα ο χρήστης να κάνει αποθήκευση τα πεδία του κειμένου και του upload αρχείου με το κουμπί που του εμφανίζεται "Αποθήκευση" και στη συνέχεια να πατήσει το κουμπί "add to cart" για να μπει στο καλάθι αγορών το προιόν, σε αυτή τη περίπτωση όμως χάνονται οι πιο πάνω επιλογές που έχει ήδη κάνει (απο attributes που βρίσκονται σε drop-down-list πχ διαστάσεις προιόντος, χρώμα κτλ).

Αυτό είναι ένα κλασικό πρόβλημα του prestashop (είναι αδύνατον να μην το έχει αντιμετωπίσει κάποιος στο παρελθόν),
ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν έχει κάποιος κάποιο τρόπο, είτε η λειτουργικότητα του κουμπιού "Αποθήκευση" να μεταφερθεί στη λειτουργικότητα του κουμπιου "Προσθήκη στο καλάθι αγορών", είτε κάτι άλλο. (Θα με ενδιέφερε να έφευγε το κουμπί "Αποθήκευση").

Η έκδοση του Prestashop που έχω χρησιμοποιήσει για το e-shop μου είναι η : 1.3.7.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...