Jump to content

Modul programozás/módosítás probléma! Help!


zsebia

Recommended Posts

Üdv Mindenkinek!

Egyérdekes problémám van, vagy én vagyok nagyon béna ... de remélem valaki fel tud homályosítani.

Módosítottam pár Prestashop (1.4) modult és template fájlt, a magam szája-íze szerint. Viszont az a jelenség, hogy egyes esetekben működik, más esetekben pedig nem :-(

Konkrétabban: például módosítottam a reklám blokk kódját és remekül működik, illetve készítettem belőle saját modult, átpiszkálva benne ezt-azt. Ez mellett módosítottam a legújabb termékek modult és a módosítás nem működik, azaz az eredeti kód hajtódik végre és nem az általam írt.
Gyanakodtam gyorsítótárra, de kikapcsoltam mindent amit tudtam, kerestem már mindenfélét ami eszembe jutott, de nem igazán akar összejönni. Nem értem ...

Valaki esetleg tud megoldást? Elég sürgetős a probléma ... :-(

Link to comment
Share on other sites

Szia!
nos, nem kell elhinni azt, amit mondani fogok. Egyszerűen: a .tpl fájl tartalmát a motor első futtatáskor fogja, és azonnal elraktározza magának (gyanítom hogy sql-be). Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy miután nem működik a módosításod, fogod, és az egész tpl fájl tartalmat törlöd. Feltöltöd, és lám... a modul működik tovább, mint ha mi sem történt volna :) . Ha kitörlöd a tpl fájlt magát, akkor kiabálni fog, mert a php leellenőrzi lekéréskor hogy meg van-é. :) Megoldás:
Újra kell töltetni. Ergo: fogod, a módosított tpl-t elnevezed mondjuk header1.tpl-nek, feltöltöd a header.tpl mellé. Eztán megnyitod azt a php-t, ami meghívja a tpl-t, és az alján módosítod, hogy ne a header.tpl-t töltse be, hanem a header1.tpl-t. Így van 1x-i esélyed, amíg lefuttatod :) Tehát lefuttatod, és akkor a Te kódodat raktározza el. Ennek hátránya hogy minden módosításkor újra kell a php-ben írni a módosított tpl fájl nevét, hogy észbe kapjon a motor (Ezt még nem olvastam be :D ). Tulajdonképpen ennyi.

Amikor én footert módosítok és sokszor módosítok egy alkalommal rajta, van, hogy már a footer10.tpl-t csinálom :)
Persze ha már működik a kódod akkor ami nem kell azt töröld. Rend a lelke mindennek.

Írj hogy sikerült-e.
Attila

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm az ötletet, kipróbálom, amint tudom, de sajnos még az üres oldal problémával küzdök.
Beállítottam, hogy a hibaüzenetek jelenjenek meg, de nem ír semmit, üres oldal jön csak ff-ben, chrome-ban pedig 500-as server error. Sajnos semmilyen üzenetet nem tudok kicsikarni a rendszerből :-(

Link to comment
Share on other sites

ha azt gyanítod hogy elprogramoztad akkor hajrá másold fel az eredeti 1.4-es prestashop fájlokat, és írasd felül a mostaniakat.
Ha valóban elprogramoztad akkor ez megoldja a problémát.


egyébiránt mindig kell backup... mindig. aranyszabály :)

Link to comment
Share on other sites

azt csinálgatom éppen, csak MOST csinálok egy mentést előbb a módosításaimról :-P
bár ha tényleg az a baj, amit mondtál, akkor ugye előfordulhat, hogy a rossz kód le van tárolva és hiába másolom fel, akkor is az érvényesül ...

Link to comment
Share on other sites

Na! Template-ben van a hiba, nem a programozásban ... :-P
Visszaraktam eredeti template-et és máris működik. Viszont a kódok is működnek így, rendben. Ezek szerint a cache és compile könyvtárak törlése megoldja a problémát ...

Na bug vadászat ...

Link to comment
Share on other sites

Nincs mit. Bár később jöttem rá jobban megnézve az 1.4-es fájlokat, hogy arra amit mondtam valóban nincsen szükség. 1.3.7-nél még van...
ha módosítani akarok, egyszerűen csak vissza kell kapcsolni az "összes parancsot", a cache-t meg ki, és akkor gondolom újra beforgatja a forráskódot, ami amúgy teljesen érthető, hiszen cashe-el gyorsabb az oldal.

Igazából csak ennyi,
Attila

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...