Jump to content

Moduł łączenia produktów w jeden wirtualny


Simo_MW

Recommended Posts

Witam.

Poszukuję rozwiązania, które pomoże mi osiągnąć cel podany w tytule. Mam kilka produktów, w zasadzie takich samych, różnią się tylko rozmiarem, natomiast każdy ma stworzony osobny produkt w sklepie. Było to jedyne wyjście, gdyż ze względu na synchronizację danych z hurtowniami tylko w ten sposób mogliśmy się ze sobą połączyć. Teraz szukamy rozwiązania mającego na celu połączenie tych produktów w jeden wirtualny z kombinacjami, przy zachowaniu indeksów i kodów SKU, gdyż na tej podstawie synchronizują się ceny i stany magazynowe. Czy ktoś może wie czy w ogóle istnieje takie rozwiązanie?

Pozdrawiam
Szymon Kucala

Link to comment
Share on other sites

Wspólne są fragmenty indeksów oraz duża część nazw. Możemy nawet łączyć je ręcznie, byleby się synchronizacja z z hurtownią nie wysypała :)

W załączniku przesyłam przykład jak wyglądają pojedyncze produkty na stronie.

Example.JPG

Example2.JPG

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od tego jak działa ta integracja z hurtownią dokładnie, jeżeli aktualizowane są tylko stany magazynowe szukane po indeksach to pewnie się nie wysypie, ale jeżeli dorzuca nowe produkty to może być różnie.

Jest też alternatywne rozwiązanie - powiązanie produktów w serię i przechodzenie między nimi tak jak jest na Allegro. 

Wdrażałem coś takiego na przykład tutaj: https://www.p-m.com.pl/15-meskie

Link to comment
Share on other sites

Mam do tego takie rozwiązanie, które po ustaleniu określonym produktom jednej wspólnej wartości jakiejś wybranej cechy jest w stanie pokazać na karcie jednego produktu wszystkie inne z serii. Wymaga to też dostosowania do szablonu więc najlepiej po prostu wdrożyć to od A do Z. Koszty takiego wdrożenia to ok. 300zł netto.

Natomiast ze strony obsługi sklepu koniecznie jest zajęcie się ustawieniem produktom tej jednej wspólnej wartości cechy.

Ewentualnie można rozważyć jakieś całkiem automatyczne rozwiązanie, żeby nie trzeba było tym produktom tej wartości cechy ustawiać. Jeżeli da się w pewny sposób znaleźć warianty po kodzie produktu dla całej bazy produktów to możliwe, że dałoby się uniknąć ustawiania cech.

Najlepiej proszę o więcej szczegółów na maila [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...