Jump to content

Wybór przewoźnika uzależniony od kraju


igorczarnowo

Recommended Posts

Witam czy w Prestashop 1.7 jest możliwość przypisania danego kuriera do danego kraju. Chodzi mi oto aby na liście wyboru dostawy np. w języku polskim strony był tylko inpost, w niemieckim DPD a angielskim UPS. teraz zmieniając jezyk strony na każdym języku mam tych samych dostawców. To samo z Płatnościami, w polsce przelewy24 a w de i gb paypal można to jakoś rozróżnić?

Link to comment
Share on other sites

Ten problem już rozwiązałem, ale mam teraz kolejny, a mianowicie jak przetestować czy działa opcja danego kuriera w danym Państwie, po zmianie waluty na de i języka w wyborze kuriera cały czas mam inpost zamiast DPD Niemcy. W ustawieniach języka mam ustawione aby język nie był pobierany z przeglądarki ale i tak czyta mi lokalizację z Polski. Jak przetestować czy działa wybór kuriera z niemiec

Link to comment
Share on other sites

mam teraz ustawionych 3 przewoźników inpost polska, dpd niemcy i ups anglia, do każdego z nich mam utworzona strefę, w ustawieniach dostawy mam 3 przewożników i do nich odpowiednio dopisane koszty transportu. Po wejściu do koszyka, pomimo tego że mam jezyk niemiecki strony i walutę euro, jako dostawcę mam inpost polska. Wyłączyłęm w ustawiniach lokalizacji to aby strona czytała jezyk z przeglądarki ale i tak nic to nie pomogło. Czy musze byc w Angli i w niemczech aby przetestowac to czy system faktycznie wybiera w niemczech dpd a w angli ups?

Link to comment
Share on other sites

Już napisałem co trzeba zrobić aby to przetestować, ale przedstawię to inaczej. Jak mieszkam w Bangladeszu ale chcę zamówić coś w prezencie dla kolegi z Niemiec to jako klient jaki adres dostawy ustawiam swój czy kolegi? Jak ustawie swój to zobaczę przewoźników dla Bangladeszu jak kolegi to przewoźników na Niemcy...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...