Jump to content

Πληρωμή με AlphaBank e-commerce


Recommended Posts

Καλησπερα,

Μου ζητήθηκε να βάλω πληρωμη με πιστωτικη μεσω Alpha Bank. Μπορει κάποιος να με βοηθησει σχετικα με το τι χρειαζεται εκτος απο επικοινωνια με την τράπεζα?

Θα χρειαστεί να αγοραστει κάποιο module? η το δίνει δωρεαν η τράπεζα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία! Θυμήθηκα πως το eshop που είχα αγοράσει module viva wallet το είχα φτιάξει πριν 4 χρόνια ίσως και παραπάνω που σίγουρα δεν υπήρχε δωρεάν module απο την viva. Δεν γνώριζα όμως πως έχει βγάλει δωρεάν Module για τόσες πλατφόρμες το viva wallet και αυτό είναι μια πολύ καλή λύση για τους ιδιοκτήτες eshop για να μην μπλέκουν με τράπεζες και να γίνετε πιο γρήγορα η διασύνδεση. Επίσης νομίζω πως και απο οικονομικής πλευράς συμφέρει τους ιδιοκτήτες eshop να πληρόνονται μέσω viva wallet εαν ισχίουν όσα ίσχυαν τότε που έκανα την διασύνδεση στο e-shop που αναφέρω πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα πριν μερικές μέρες το Viva-payments καθόσον έχω πρόβλημα με το Module της τράπεζας Πειραιώς.
Εύκολη εγκατάσταση, αλλά 2,06% + 0,24€ δεν τα λες λίγα.
Ωστόσο αν σε βολεύει φθηνότερο είναι το Prestashop Checkout 1,90% και σου δίνει ένα κάρο επιλογές πληρωμής.

https://www.prestashop.com/en/prestashop-checkout

Δυστυχώς για περιβάλλον One-page-checkout θέλει παραμετροποίηση.

Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2021 at 8:57 PM, Prestan0ob said:

Και η Πειραιώς πόσο % έχει?

@lordshop σε ποιο module one page checkout το δοκίμασες?

Ανάλογα την κίνηση σου ρίχνουν την προμήθεια το 1,50% είναι εύκολο ζήτα το.

Έχω αυτό το one page checkout που τώρα το δουλεύω με viva-payments καθόσον εδώ και μερικές μέρες περιμένω να δει ο developer του module γιατί δεν δουλεύει το module της Πειραιώς

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...