Jump to content
  • 0

Mały problem z mainmenu


Queue1

Question

Witam

Mam mały problemik z oryginalnym modułem ps_mainmenu.  Generalnie wszysko działa ale nie wiem gdzie zmodyfikować js - a żeby osiągnąć cel który chcę osiągnąć. Stoję w miejscu. Przekopałem już JQouery, core.js i theme.js oraz custom.js i nie znalazłem funkcji odpowiedzialnej za ustalenie pozycji top i width submenu. Więcej na screenach. Będę wdzięczny za pomysł albo wskazówkę. Co prawda w debugerze onmouseover jest event ale niewiele mi to mówi. Zmiany w css nie pomogą ponieważ js dodaje style w czasie rzeczywistym więc są nadrzędne.


 

Bez tytułu.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Oczywiście ale important (to była pierwsza myśl) jest podrzędny do stylowania js-em w trakcie działania kodu stronki.

Rozwinięcie problemu na obrazie poniżej. Nie znalazłem odwołania do klasy dorpdown-item ani id top_sub_menu_xxxx w js-ach. Gdybym znalazł to wklepałbym na sztywno 0px i byłoby po problemie. Ewidentnie oblicza top-a od rodzica. Nie znalazłem nawet miejsca zmiany stylu display bo jego też js modyfikuje. Podejrzewałem jquery-ui.min.js ale nie jest zbyt czytelny. Natomiast są tam jakieś obliczenia na zmiennych a,b,e,f,g w stylu setoffsetTop ale nie wiadomo co do czego. Oczywiście nie ma tam żadnych funkcji które mógłbym bezpośrednio powiązać z tematem.

 

Bez tytułu.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jedyne co mi sensownego przychodzi do głowy to napisać do twórcy wtyczki prośby o poprawę błędu.

Szukanie pojedynczych liter w pliku js poddanym kompresji to wręcz masochistyczna rozrywka :) Ale.... ściągając paczkę instalacyjną Jquery, którą masz w tej samej wersji co w sklepie będziesz miał plik o nazwie jquery-ui.js, który to będzie odpowiednikiem jquery-ui.min.js tyle, że bez kompresji. Nie pamiętam czy ten plik też nie jest dostępny w samej preście... musiałbym sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Oczywiście zgadzam się że to masochizm szukanie po literach, oczywiście jguery-ui.js przeorałem, ale modyfikowałem tylko jquery-ui.min.js, jedyne co znalazłem to funkcja zamykająca item-y powiązana klasą collapse a funkcja to collapseall i wywoływana jest przy odpalaniu nowego sub-menu w celu schowania wszystkich innych otwartych sub-menus. Prędzej wymodzę własne menu tak jak chcę niż to przerobię coś tak czuję 🙂.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja bym zmienił nazwę jguery-ui.js na jquery-ui.min.js (oczywiście zachowując oryginalny plik), dokonał zmian i jak będzie ok to tych samych zmian dokonał w pliku jquery-ui.min.js korzystając z CTRL+H. Wydaje mi się to w tym momencie najsensowniejszą opcją, aniżeli pisać to od zera wszystko :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...