Jump to content

Przelicznik ze złotówek na euro


Thommen

Recommended Posts

Posiadam sklep w języku DE z PL oraz dodałem DE. Ceny są podane w PLN i chcę aby zostały przeliczone na Euro. Jakie czynności mam wykonać?

Ustawiłem domyślą walutę Euro. Ceny są podane w Euro (waluta), niemniej nie są przeliczne. Moje ustawienia (po aktualizacji kursów) to:
PLN: 1
EUR: 0.22

 

Link to comment
Share on other sites

Walutę ręcznie musisz zmienić od strony frontowej, bo z tego co pamiętam jest przypisana do języka. Domyślną walutę ustawisz sobie euro, ale brana jest też pod uwagę waluta przypisana do kraju (geolokacja). Więc jeśli masz ją włączoną to sklep pokazuje Ci poprawną walutę dla danego kraju.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się ukazuje waluta Euro, ale nie przelicza. Przy zmianie waluty z PLN → Euro posiadam komunikat

Quote

Wszelkie zmiany wprowadzane do domyślnej waluty wymagają ręcznego dostosowania cen poszczególnych produktów oraz ich kombinacji.

Mam manualnie wprowadzić przelicznik?

Link to comment
Share on other sites

Sorry, żle zrozumiałem o co chodziło.

Aby to ogarnąć musisz albo :

- wyeksportować sobie do CSV listę towarów i zaimportować ponownie z już poprawionymi cenami (przeliczasz ceny np w excelu robiąc odpowiednie równanie)

- bezpośrednio w bazie dokonać zmian w odpowiednich tabelach (bez multistore wystarczy poprawić ceny w ps_product w kolumnie Price. oraz jeśli stosowane są ceny dla poszczególnych grup klientów to także tablica ps_specific_price, kolumna price).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...