Jump to content
  • 0

Prestashop 1.4.4.1 - fikcyjne konta użytkowników


damianhsf

Question

Witajcie,

Od jakiegoś czasu, na mojej Preście tworzą się fikcyjne konta użytkowników z nazwiskiem w postaci strony www. Przeczytałem z poprzednich postów i zastosowałem rozwiązanie  w postaci zmiany pliku Validate.php jednak rozwiązanie nie działa, podczas tworzenia nowego konta z prawidłowymi danymi (imię, nazwisko)  pojawia się Uwierzytelnianie i wyrzuca stronę


W pliku Customer.php zmieniam:

protected $tables = array ('customer');

     protected     $fieldsRequired = array('lastname', 'passwd', 'firstname', 'email');
     protected     $fieldsSize = array('lastname' => 32, 'passwd' => 32, 'firstname' => 32, 'email' => 128, 'note' => 65000);
     protected     $fieldsValidate = array('secure_key' => 'isMd5', 'lastname' => 'isName', 'firstname' => 'isName', 'email' => 'isEmail', 'passwd' => 'isPasswd',
         'id_gender' => 'isUnsignedId', 'birthday' => 'isBirthDate', 'newsletter' => 'isBool', 'optin' => 'isBool', 'active' => 'isBool', 'note' => 'isCleanHtml', 'is_guest' => 'isBool');


isName -> isCustomerName (w obydwu miejscach)

Czy jest ktoś w stanie wspomóc i wskazać co robię nie tak ?

w załączeniu oryginalny plik validate i zmieniony 


    public static function isName($name)
    {
        return preg_match('/^[^0-9!<>,;?=+()@#"°{}_$%:]*$/u', stripslashes($name));
    }


po zmianie:

    public static function isCustomerName($name)
    {
        if (preg_match(Tools::cleanNonUnicodeSupport('/www|http/ui'),$name))
        return false;
        return preg_match('/^[^0-9!<>,;?=+()@#"°{}_$%:]*$/u', stripslashes($name));
    }

OrginalValidate.php Validate.php

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Hej dzięki za odpowiedź.

Pliki edytuję w katalogu classes -> 

public_html/classes/validate.php i customer.php

W katalogu override nie widze tych plików

Jeżeli chodzi o czyszczenie cache, w katalogu nie mam tych plików o których wspominają na forum, a index.php ma pozostać nieusunięty. czy powinienem wyszczyścić

wyczytałem w innym wątku: 

Dla wersji PrestaShop 1.4.x:

/ tools / smarty / cache / ... / tools / smarty / compile / ... / tools / smarty2 / cache / ... / tools / smarty2 / compile / ...

????

index.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...