Jump to content

Edycja kodu modułów, classic template


snorakx

Recommended Posts

Cześć, mam pytanie, pierwszy raz będę pracował na presta. Mam pytanie, jaki polecacie najlepszy sposób pracy przy modyfikowaniu poszczególnych rzeczy. 

Czy mogę bez problemu edytować kod modułów i template, że tak powiem na żywca, czy najlepiej jest skopiować pliki, zmienić nazwy classic'a i tam wprowadzać zmiany, oraz jak to się ma do późniejszych aktualizacji? Czy to przekreśla już bez problemową aktualizacje presty? Do praktycznie całkowitej zmiany frontu powinienem to robić na "child_theme"? Jedyne czego narazie próbowałem to posłużyć się podstawowymi modułami do osiągnięcia swoich celów, a przy tym zostawienie możliwości edycji tych rzeczy z back office'u. Jednak nie chciałbym się obudzić w połowie pracy, że to jednak nie był słuszny wybór i będę musiał zaczynać od nowa, mam dość mało czasu :). I jeszcze jedno (wiem, że głupie, ale myślę, że tutaj szybciej otrzymam satysfakcjonującą odpowiedź, czy polityka presty pozwala na kopiowanie ich modułów i ich modyfikowanie.

Mam nadzieję, że nie rozbawiłem was tymi pytaniami, ale tak jak mówię, nie chciałbym sie obudzić z ręką w nocniku :) 
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cześć, ogólnie praca z modułami zależy od Ciebie. Jeżeli autor udostępnia kod źródłowy no to hulaj dusza, możesz robić co chcesz tylko z zachowaniem odpowiednich wytycznych, bo tak jak myślisz - jedna aktualizacja i po Tobie.

Prace widokowe modułów robimy w oparciu o szablon, czyli np. classic/modules/moduł/views/template/hook.tpl (https://devdocs.prestashop.com/1.7/themes/reference/overriding-modules/)
Prace w controlerze czy głównym module wykonujemy w folderze override (https://devdocs.prestashop.com/1.7/modules/concepts/overrides/)

Praca z szablonem - jeżeli nie masz czasu, lecisz na żywca (pamiętaj o backupie), jeżeli możesz to zrobisz child_theme i wtedy wprowadzasz tam zmiany i podmieniasz na bieżąco wszystko - szczerze, nigdy z tego nie korzystałem (inni dev mnie teraz chlastają), ale tak jest dla mnie i klienta szybciej. 

Wykonanie overridów na pewno na początku będzie trudne i niezrozumiałe, ale jak przyjdą aktualizacje to będziesz sobie dziękować, że się tego nauczyłeś :)

Edited by Blaaszka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...