Jump to content
  • 0

konfigiracja maila.


LastBell

Question

Witam.

Po aktualizacji do 17.7.0 nie otrzymuję maili o zakupie. Klienci również nie otrzymują (sprawdzałem na swoim koncie).

jesli chce im wyslac wiadomosc z BO to mam taki komunikat "Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości e-mail do klienta."

 

Natomiast wysyłając wiadomość testowa mam taki oto komunikat:

Błąd: proszę sprawdzić konfigurację

Expected response code 250 but got code "550", with message "550 Incorrect sender header with unatheticated MTU #3 "

 

EDIT:

IMAP configuration is not correct - to mam w BO "Obsługa klienta"  - nie jestem pewien czy to bylo wcześniej, nie zwróciłem uwagi.

Proszę o pomoc, wskazówki...

Edited by LastBell (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie napisałeś w jaki sposób masz ustawione wysyłanie wiadomości. Sądząc po ostatnim komunikacie prawdopodobnie korzystasz z usług zewnętrznego dostawcy poczty, a Ci w ostatnim czasie pozmieniali bardzo dużo w ustawieniach i ot np trzeba mieć włączoną w google autoryzację dla mało bezpiecznych aplikacji. Grupa WP, która ma Wirtualną Polskę, o2 i całą masę innych znanych domen też ostatnio wprowadzała podobne zabezpieczenia.

Stąd też zacząłbym od sprawdzenia ustawień konta pocztowego. A jeśli oczekujesz więcej pomocy to proszę o podanie z jakich ustawień korzystasz oraz dostawcy poczty.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Miałem to samo, klient w międzyczasie zmienił hasło do poczty. Zmieniałem ustawienia w zakładce "obsługa klienta" bo w zakładce "konfiguruj/zaawansowane/adres była wybrana opcja: 
Use /usr/sbin/sendmail (recommended; works in most cases)

Przeczytałem tutaj radę o ustawieniach SMTP i siłą rzeczy potrzebowałem hasło, poprosiłem o przesłanie i zauważyłem inną długość, no ale już poszedłem w tą konfigurację SMTP. Działa.

Tak w ogóle oprócz tego, że klienci nie otrzymywali potwierdzenia zakupu, a sprzedawca powiadomień o nowej sprzedaży to ja próbując się zalogować na stare konto testowe nie mogłem wysłać prośby o zresetowanie hasła, i nie mogłem założyć nowego. Piszę jakby ktoś szukał w lupce po innych słowach.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Od samego początku miałem standardowe ustawienia wysyłania maili w PS. zawsze działało. Po aktualizacji do 1.7.7.0 przestało. Rozwiązaniem okazało sie (jak juz wyżej wspominano) skorzystanie z SMTP (mam własny serwer pocztowy). Po skonfigurowaniu teraz wszystko działa, wysyła, odbiera itd.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...