Jump to content

Cache prohlížeče a nastavení Presty


Radek100

Recommended Posts

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit, jakým způsobem se nastaví presta tak, aby se po kliknutí na jiný odkaz měnily změny, které proběhly v historii stránek ? Např. po přihlášení v momentě když kliknu na logo stránek (vrácení se na stránku kde jsem již byl), tak už přihlášení nevidím (jméno u Vítejte) ani panel účet, ale pokud vstoupím na stránku např. produktu, kde jsem ještě nebyl, objeví se přihlášení a panel váš účet. Má to něco s Cache apod? Verze 1.4.0.17 Díky moc. Ještě mě tak napadá, když jsem používal localhost, tak to fungovalo v pořádku... dělá to vlastně jen po přesunu...

Link to comment
Share on other sites

PS 1.4 budu nasazovat jednomu zákazníkovi až ve verzi 1.4.1, která by měla vyjít 20.4., právě kvůli spustě malých chyb v PS 1.4.0.17. Kde byly hlášeny i nějaké chyb v cachování, tak snad po aktualizaci to bude v pořádku. Jinak zkoušel jsi vypínat jednotlivé cache a kontrolovat, která to dělá? Smarty cache / File System cache / Memcached?

Link to comment
Share on other sites

Nastavení jsem prováděl podle:
http://www.nethercottconstructions.com/en/content/10-enable-smarty-template-and-file-caching
http://www.nethercottconstructions.com/en/content/9-combine-compress-and-cache-css-and-javascript
zkoušel jsem všechno vypnout a žádná změna, je to zvláštní. Nevim proč, ale dělá to v Mozille a Exploreru a v Safari to je dobrý. Ale např. se přihlásim jako kupující a v momentě kdy se odhlásim, tak mi tam furt svítí jméno, který zmizí až po F5 refreshi stránek. :-( Fakt zvláštní, asi bude nejlepší počkat na tu novou verzi.

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem teď zkusil úplně čistou instalaci 1.4.0.17 a dělá to úplně od začátku na čistý instalaci. Tak nevim jestli je potřeba nastavit něco na hostingu nebo na prestě, nechápu. Cokoliv bylo navštíveno, tak je uloženo v prohlížeči a neni vidět žádná změna jak po přihlášení, tak v případě změn na back office, uvidim co zítra ta 1.4.1. Zkoušel jsem program CCleaner a evidentně to je spojený s cache prohlíže, přitom v prestě jsem cache všude vypnul a i tak to ukládá.

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem zkusil stáhnout z http://svn.prestashop.com/trunk/ poslední verzi 1.4.1. nainstaloval to na server a to cache se tam projevuje taky. Už jsem fakt bezradnej, předpokládám, že zítřejší vydání na tom nebude o nic líp.

Update: Teď jsem narazil na pár témat, že by to mohlo být poskytovatelem hostingu. Použivám český hosting.

Link to comment
Share on other sites

Právě že to tam zůstalo i po vymazání. Ale narazil jsem na jedno téma a tam bylo to samý řešený a zřejmě funguje přidání tohoto kódu do .htaccess


 Header set Cache-Control max-age=0



Vůbec nemám tušení co to znamená (ví to někdo?), ale evidentně to na první pohled funguje :-).

Hlavně mi nejde vůbec do hlavy, proč je to potřeba přidat, když na localhostu to šlo a u jinýho hostingu by to možná šlo taky.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mám naprosto stejný problém, prakticky všechno musím řešit ctrl+F5 , nikdy ani to nepomůže. Z každé nabídky se zobrazuje něco jiného. Odlogovat uživatele je uplně nemožné.

Mám také český-hosting.cz ..tak čím to je, opravdu poskytovatelem?

 

EDIT: už jsem si přečetl příspěvek nad. :) zkusíme, jestli to ůjde vyřešit.

Edited by sonk (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Já to mám na ceskem hostingu a dost jsem se natrápil než jsem zjistil tohle http://www.cesky-hos...ani-obsahu.html !

 

Můžeš mi prosímtě nějak lépe osvětlit o co jde? Popř. co mám po supprotu chtít? Nechám si to nastavit přímo v konfiguraci serveru, ale nevím jak to mam popsat, aby to nebylo jak od idiota :) , diky.

 

BTW? jak si tohle řešil ty? Je to lepší přes PHP? udělal bych to asi přes htaccsess, ale když udělám povolení na hostingu a vygeneruju ho do složky Prestou, tak mi to hodí chybu a nejdou stránky. Netuším tteda co s tím moc.

Link to comment
Share on other sites

Můžeš mi prosímtě nějak lépe osvětlit o co jde? Popř. co mám po supprotu chtít? Nechám si to nastavit přímo v konfiguraci serveru, ale nevím jak to mam popsat, aby to nebylo jak od idiota :) , diky.

 

BTW? jak si tohle řešil ty? Je to lepší přes PHP? udělal bych to asi přes htaccsess, ale když udělám povolení na hostingu a vygeneruju ho do složky Prestou, tak mi to hodí chybu a nejdou stránky. Netuším tteda co s tím moc.

 

Já to nejdřív měl v accesu, ale ten se občas může změnit a nechtěl jsem na to myslet, tak jsem jim napsal ať prostě vypnou cache pro některé mime typy. Napsal jsem skoro pro všechny, protože taky nevím. Vše kromě pdf, rar apod.

 

ExpiresDefault "access plus 30 seconds"

ExpiresByType text/css "access plus 1 weeks"

ExpiresByType text/html "access plus 120 minutes"

ExpiresByType text/rtf "access plus 48 hours"

ExpiresByType text/plain "access plus 48 hours"

ExpiresByType image/gif "access plus 2 weeks"

ExpiresByType image/bmp "access plus 2 weeks"

ExpiresByType image/jpeg "access plus 2 weeks"

ExpiresByType image/png "access plus 2 weeks"

ExpiresByType image/x-icon "access plus 2 weeks"

ExpiresByType audio/x-wav "access plus 2 weeks"

ExpiresByType audio/mpeg "access plus 2 weeks"

ExpiresByType video/mpeg "access plus 2 weeks"

ExpiresByType video/quicktime "access plus 2 weeks"

ExpiresByType video/x-msvideo "access plus 2 weeks"

ExpiresByType application/zip "access plus 2 weeks"

ExpiresByType application/x-tar "access plus 2 weeks"

ExpiresByType application/msword "access plus 2 weeks"

ExpiresByType application/pdf "access plus 2 weeks"

ExpiresByType application/ogg "access plus 2 weeks"

ExpiresByType application/x-javascript "access plus 120 minutes"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...