Jump to content

skasowanie starych linków do produktów


world4players

Recommended Posts

Witam, ostatnio wysłałem mapę strony do google. Wykryło mi błędy serwera (5xx) i przeglądając do czego to się odnosi, widzę że są jakieś stare produkty które usuwałem kilka miesięcy temu ze sklepu, ale w nowo wygenerowanej mapie pojawiły się te linki jako aktywne. czy da się to jakoś skasować? bo nie wiem za bardzo od czego tu zacząć

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Musiałbyś sprawdzić w bazie danych, czy poprawnie pousuwały się te produkty. Bo skoro moduł mapy je znajduje to gdzieś pozostał po nich ślad. Ewentualnie jest też opcja taka, że w ustawieniach googla masz zapisaną starą mapę, a nowa po prostu się nie wgrywa poprawnie i zamiast nadpisywać wszystko to dogrywa tylko to czego nie było wcześniej. 

Ta druga opcja wydaje mi się bardziej prawdopodobna. 

 

Ja bym jeszcze spróbował wywalić wszystko z googla oraz pliki mapy z serwera FTP a następnie wygenerować ją na nowo i wgrać do Google. Jeśli wtedy pojawią się stare linki do nie istniejących produktów to dopiero sprawdzałbym bazę w poszukiwaniu wpisów w tablicach ps_product..... odnośnie tychże produktów. Tu akurat sprawa będzie o tyle prostsza, że w linku do strony produktu masz zawsze podane ID (o ile nie grzebałeś nic przy strukturach linków), więc wystarczy przeszukać bazę z uwzględnieniem tych ID. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...