Jump to content

Προσθηκη ημερομηνιας δημιουργιας προιοντος και τελικη τιμη με εκπτωση


system_error86

Recommended Posts

Καλησπερα στην κοινοτητα, ελπιζω να ειστε ολοι καλα.

Εχω το εξης προβλημα - απορια. Προσπαθω να βγαλω στο admin και συγκεκριμενα στα προιοντα την ημερομηνια που δημιουργηθηκαν και την τελικη τιμη του προιοντος με εκπτωση αλλα δεν εχω βρει ακρη. Ψαχνοντας βρηκα οτι πρεπει να κανω αλλαγες σε δυο αρχεια src\PrestaShopBundle\Resources\views\Admin\Product\CatalogPage\Lists\list.html.twig

και src\PrestaShopBundle\Resources\views\Admin\Product\CatalogPage\Lists\list.html.twig\products_table.html.twig

προσθετω λοιπον τα εξης:

στο αρχειο products_table.html.twig

<th scope="col" class="text-center" style="width: 9%"> {{ ps.sortable_column_header("date_added"|trans({}, 'Admin.Catalog.Feature'), 'date_add', orderBy, sortOrder) }} </th>

 

και στο αρχειο list.html.twig

<td class="text-center"> <a href="{{ product.url|default('') }}#tab-step2">{{ product.date_add }}</a> </td>

αλλα δεν κανει τιποτα.

Μπορει καποιος παρακαλω πως θα μπορεσω να μαθω ποιες πληροφοριες δινει το product object? Απο που το τραβαει αυτο το product ? Στην αρχη πιστευα οτι ειναι απο την βαση η κολωνα αλλα στον πινακα product αλλα δεν μου βγαζει αποτελεσμα.

Το ιδιο ισχυει και για την τελικη τιμη. Αν μου πει καποιος πως θα διαβασω τις πληροφοριες που εχει μεσα το product ισως μπορεσω να βγαλω μια ακρη.

 

Ευχαριστω πολυ

 

 

 

Edited by system_error86 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...