Jump to content

Kombinasyonlu ürünlerin url adresinde kombinasyon adını nasıl kaldırabilirim?

bloods

Recommended Posts

anasayfadaki ürün listesinde url şöyle görünüyor: 18-8642-tshirt.html#/renk-beyaz-beden-82

id ler de büyük problem aslında ama işin o kısmını şimdilik geçtim, şu html den sonraki kısmı nasıl yok edebilirim?

github ve bu forumda bu konuda bir sürü konu buldum ama hepsinde bu bir sorun değil kombinasyonları tespit etmek için gerekli denilmiş ve kapanmış konu 1.6 da böyle değilmiş sanırım 1.7 itibariyle bu sorun başlamış, yeni versiyonda dahada geliştirip seo uyumlu hale getirileceğine daha beter bir hale gelmiş, woocommerce'dan performans sorunları sebebiyle uzun araştırmalar sonucu ps'ye geçtim 3 aydan fazlaca süremi modülleri hookları yani genel ps sistemini anlamaya çalışmakla geçirdim ve nihayetinde ürünleri çekmeye başlayınca bu saçma sapan soruna denk geldim.

ben hiç bir e ticaret scriptinde böyle bir url yapısı görmedim ilk defa ps de denk geliyorum nasıl çözebiliriz bu sorunu? gerçekten harcadığım aylara acıdım şu anda eğer bir çözüm bulamazsam çok yazık olacak, daha önce bu konudan bahseden arkadaşların sitelerine baktım çoğu ya woocommerce geçmiş ya opencart'a 1.7 nin ilk sürümünden beri var olan ve bahsedilen bu sorun developerlar tarafından neden bu bir sorun değil denip göz ardı ediliyor anlamış değilim yani sorun değilse bile talepler doğrultusunda iyileştirme yapılması gerekir çünkü bunun negatif bir durum oldugunu bilmek için seo uzmanı olmaya gerek yok nasıl çözülür bu sorun olmayan sorun acaba?

• Like 1

• 5 weeks later...

Selamlar, 1.6 ve 1.7 de kullanıyorum ikisinde de var bu durum. Ürün beden seçeneklerine tıklandığında evet URL böyle oluyor, ama ürün linklerinde bu olmuyor. Anladığım kadarıyla tıkladığınız yerin böyle olduğunu söylüyorsunuz. O zaman temadan kaynaklanır bu. Yada linkin öyle olduğunu sanıyorsunuz ama ürün detay sayfası açıldığında otomatik olarak oraya varsayılan bedeni kendi yazıyordur.

Seo açısından sıkıntısı yok, arama motorlarında tüm sitelerde toplamda 40.000 adet ürünüm indeksli ve hiç birinde # ile başlayan inner anchorlu hali indeksli değil.

Seo açısından o URL'lerdeki ID'lerin önemli ama çok ta önemli olmadığını göreceksiniz.

#'li kısımları google tarafından önemsenmediğini bilmek için seo uzmanı olmamıza gerek yoktur.

• Like 1