Jump to content

διαφορες αλλαγες εμφανισης


jpalks

Recommended Posts

καλησπερα σας θα ηθελα αν ξερει καποιος να δωσει τα φωτα του

1) σε ενα site που στεινω αντιμετοπιζω το εξης, οταν ειμαι σε μια κατηγορια και αλλαζω σελιδα αντι η δευτερη σελιδα της κατηγοριας να ξεκινησει απο την αρχη μενει στο κατω μερος, για υπολογιστη το εφτιαξα προσθετωντας  κωδικα στο core.js απο κινητο δεν δουλευει.

2) στο κινητο δεν κανει zoom αν θελει καποιος πχ να ζουμαρει να δει μεγαλυτερη την φωτο.

3)  θα ηθελα αν υπαρχει τροπος οταν εχουμε πχ 3 φωτο σε ενα προιον να μην τις εμφανιζει κατω απο την κεντρικη εικονα του προιοντος αλλα να κανει scroll left ο χρηστης για να δει ολες τις φωτο ειδικα αν ειναι με κινητο.

4) αν υπαρχει καποιος τροπος να μην αλλαζεις σελιδα για να δεις τα προιοντα , αλλα οταν φτανεις στο τελος της 12αδας να φορτωνει αυτοματα τα επομενα 12 προιοντα

Link to comment
Share on other sites

Το 4 γίνετε με module που λέγετε infinity scroll. Να προσέξεις να βρεις κάποιο που όταν αλλάζει σελίδα να φορτώσει τα επόμενα προϊόντα να αλλάζει και το URL σαν να άλλαζε κανονικά σελίδα ώστε όταν πατήσει κάποιος ένα προϊόν και ύστερα πατήσει back να επιστρέψει ακριβώς εκεί που είχε μείνει στο scrolling.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Prestan0ob said:

Το 4 γίνετε με module που λέγετε infinity scroll. Να προσέξεις να βρεις κάποιο που όταν αλλάζει σελίδα να φορτώσει τα επόμενα προϊόντα να αλλάζει και το URL σαν να άλλαζε κανονικά σελίδα ώστε όταν πατήσει κάποιος ένα προϊόν και ύστερα πατήσει back να επιστρέψει ακριβώς εκεί που είχε μείνει στο scrolling.

ok σε ευχαριστω πολυ , εχεις καποιο καλο στο νου σου?

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, jpalks said:

ok σε ευχαριστω πολυ , εχεις καποιο καλο στο νου σου?

όχι γιατί δεν έχω βαλει ποτέ σε prestashop θυμάμαι δεν βρήκα κάτι καλό πριν 1 χρόνο. Σίγουρα θα υπάρχει κάτι. Αυτό που έγραψα για το URL είναι απαρραίτητο και για λόγους SEO. Πρέπει να το προσέξεις. Εαν βρεις κάτι στείλε εδώ να το δω.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Prestan0ob said:

όχι γιατί δεν έχω βαλει ποτέ σε prestashop θυμάμαι δεν βρήκα κάτι καλό πριν 1 χρόνο. Σίγουρα θα υπάρχει κάτι. Αυτό που έγραψα για το URL είναι απαρραίτητο και για λόγους SEO. Πρέπει να το προσέξεις. Εαν βρεις κάτι στείλε εδώ να το δω.

ok σε ευχαριστω, αν βρω κατι θα το ποσταρω εδω

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2020 at 1:38 AM, Prestan0ob said:

όχι γιατί δεν έχω βαλει ποτέ σε prestashop θυμάμαι δεν βρήκα κάτι καλό πριν 1 χρόνο. Σίγουρα θα υπάρχει κάτι. Αυτό που έγραψα για το URL είναι απαρραίτητο και για λόγους SEO. Πρέπει να το προσέξεις. Εαν βρεις κάτι στείλε εδώ να το δω.

καλημερα λοιπον επεσα πανω σε αυτο https://addons.prestashop.com/en/search-filters/18575-amazzing-filter.html

το οποιο εχει την επιλογη αυτη +  οτι εχει και πολλες αλλες λειτουργιες

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...