Jump to content

PS1.4 producator descriere. (manufacturer description)


adibaro

Recommended Posts

Am cautat in nenumarate topicuri din acest forum si nu am gasit decat niste "balarii" dar niciun raspuns concret sau care poate fi dus pana la capat ca in cele din urma modulul producatorului sau in engleza cum il afiseaza BO Block Manufacturer si anume dupa adaugarea numelui producatorului, a descrierii si adaugarii unei imagini pentru brand, ma trezesc ca atunci cand ma duc si selectez din lista producatorilor adaugati nu mi se afiseaza nimic.

Neregula este pusa in vizor celor de la presta dar vad ca exista un deosebit interes de a rezolva aceasta problema, adica deloc. Poate cineva din comunitatea romaneasca se poate implica si sa lase un raspuns aici ?

Ca sa fiu cat mai explicit spun pasii facuti :

Lansare admin, logare in BO, deschidere module, activare modul producatori, revenire in catalog, apoi sub-tabul manufacturer, adaugare producator nou, si anume titlu, scurta descriere, descriere pe larg, adaugare logo-brand-producator, bifare activ si salvare optiunui.

Intoarcere pe FO in index, selectare din lista de producatori si singurul rezultat e ori ca nu sunt produse adaugate , iar acolo unde sunt apar produsele dar nimic despre producator.

Dupa cum se vede vb de versiunea PS1.4 , pe 1.3 acolo exista rezolvare intr-un .php aici acest lucru disparand in toatalitate.

Link to comment
Share on other sites

Nu merge pe nicio tema. Am descoperit ca doar apasand pe Producator sau Manufacturer in caz ca e in engleza , arata toti producatorii asezati unul sub celalat. Pe mine ma interesa sa mi-i arate atunci cand apas pe un anumit producator, sau atunci cand accesand un produs dedesubtul acestuia pe langa descrierea clasica a produsului sa fie si o mica istorioara despre producator.

Nu este bug dar cred ca era mai bine daca il gandeau in acest fel un astfel de modul care sa faca ceea ce am zis eu mai sus.

Am gasit ceva bun si vad ca merge si pe 1.4.x dar doar pentru jumatate din cerinta mea :)

3 lenguages (en, es, fr)
Display manufacturer/supplier name and image in product page, with link to manufacturer/supplier page
Can be enable to show name and images, manufacturer and supplier

comments are welcome

http://www.catalogo-onlinersi.com.ar/add-ons/146-extra-manufacturer.html
Link to comment
Share on other sites

Cam aceeasi problema...

Daca aveti rezolvari, apelati-ma pe id yahoo: helener_792002.

magazinul meu online este: www.gemsale.ro

Astept si alte idei pentru acest magazin online (... de bijuterii din pietre semipretioase, asta ca sa imi fac reclama gratis aici).

Va multumesc din suflet!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...