Jump to content

Rozsypany panel administracyjny


LastBell

Recommended Posts

Witam.

Prestashop 1.7.6.8

Dodaję moje pytanie w tym dziale gdyż może tu uda mi sie uzyskać pomoc.

 

Chciałem zainstalować dla sprawdzenia ten moduł: https://www.knowband.com/prestashop-free-gift-card-manager

 Próbowałem 4 razy i nic na rożne sposoby, darowalem sobie juz.

Teraz pojawil sie problem, a może nawet 2.

Pierwszy to lewa kolumna panelu, w niej pojawił mi sie oto taki twór. przegladalem FTP i oczywiscie katalog modulu jest ale nie ma go widocznego w BO wiec nie moge go odinstalowac.

Klikajac na jakaś zakładkę tego tworu to wychodzi mi blad 500.

Drugi to natomiast moduł przelewy24. Czy zbiegiem okoliczności jest, ze właśnie teraz wywala mi błąd 500 podczas próby jego konfiguracji? Podczas zakupów i wyboru płatności wyskakuje komunikat "Niestety, nie istnieją żadne dostępne metody płatności."

 

Prosze o pomoc.

Bez tytułu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Patrząc na daty wydania modułu i wersję presty to wątpię, by ten moduł był pod Twoją wersję napisany poprawnie. Musisz mieć 2 środowiska. Produkcyjne, gdzie działa sobie sklep oraz testowe, gdzie wrzucasz różne rzeczy do testów.

 

Powinieneś włączyć tryb debugowania i podać komunikaty błędów. Ogólnie jednym ze sposobów jest wywalenie ręcznie folderu z modułem z FTPa i sprawdzenie (po wyczyszczeniu cache przeglądarki np poprzez CTRL + F5), czy strona wyświetla się prawidłowo.

 

Z płatnościami obstawiam, że moduł ten dodał nowe sposoby płatności, albo nadpisał istniejące. Stąd też pewnie w innych modułach są niezgodności po ID płatności i komunikat o braku form płatności. Najlepiej wejść w każdą formę płatności i zapisać ponownie jej konfigurację.

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2020 at 1:05 PM, () Maciej () said:

Patrząc na daty wydania modułu i wersję presty to wątpię, by ten moduł był pod Twoją wersję napisany poprawnie. Musisz mieć 2 środowiska. Produkcyjne, gdzie działa sobie sklep oraz testowe, gdzie wrzucasz różne rzeczy do testów.

 

Powinieneś włączyć tryb debugowania i podać komunikaty błędów. Ogólnie jednym ze sposobów jest wywalenie ręcznie folderu z modułem z FTPa i sprawdzenie (po wyczyszczeniu cache przeglądarki np poprzez CTRL + F5), czy strona wyświetla się prawidłowo.

 

Z płatnościami obstawiam, że moduł ten dodał nowe sposoby płatności, albo nadpisał istniejące. Stąd też pewnie w innych modułach są niezgodności po ID płatności i komunikat o braku form płatności. Najlepiej wejść w każdą formę płatności i zapisać ponownie jej konfigurację.

Co do modulu to napisali, ze kompatybilny :) tak zrozumialem. :)

Oto co mam z debugowania. Jesli chodzi o wywalenie recznie nie ma klopotu, nic sie nie zmienilo ciagle w lewej kolumnie PA. Jesli kolejny raz zainstaluje to pojawi mi sie kolejna odslona tego tworu :(

Co do platnoci to wyzerowalem ustawienia, pelne odinstalowanie i ponowna instalacja odmieniła wszystko :) teraz stoję krok dalej bo "Może to wynikać z problemów z siecią albo błędnego merchant ID." - i tu nie wiem co dalej. Moze serwis pomoże

 

 

Edited by LastBell (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Namieszane strasznie tu jest. To że oni sobie piszą o kompatybilności modułu z 1.7.x to nie znaczy, że będzie kompatybilne. Już nie raz widziałem akcje, że programista pisze 1.7.x, a moduł jest kompatybilny tylko do wersji z dnia publikacji modułu, czyli np do 1.7.5, bo od 1.7.6 wprowadzono zmiany, które już sprawiają problemy. Doskonały przykład masz u siebie teraz.

Na ostatnim screenie masz pełną lokalizację sklepu... zakryj to.

 

Ja bym zrobił teraz pełną kopię sklepu, postawił drugi obok w tej samej wersji i z niego przeniósł sklep na czysty silnik ( o ile nie masz kopii ). Usuwanie tego twora i bajzlu jaki narobił będzie trwało dużo dłużej niż operacja przenoszenia.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, () Maciej () said:

Namieszane strasznie tu jest. To że oni sobie piszą o kompatybilności modułu z 1.7.x to nie znaczy, że będzie kompatybilne. Już nie raz widziałem akcje, że programista pisze 1.7.x, a moduł jest kompatybilny tylko do wersji z dnia publikacji modułu, czyli np do 1.7.5, bo od 1.7.6 wprowadzono zmiany, które już sprawiają problemy. Doskonały przykład masz u siebie teraz.

Na ostatnim screenie masz pełną lokalizację sklepu... zakryj to.

 

Ja bym zrobił teraz pełną kopię sklepu, postawił drugi obok w tej samej wersji i z niego przeniósł sklep na czysty silnik ( o ile nie masz kopii ). Usuwanie tego twora i bajzlu jaki narobił będzie trwało dużo dłużej niż operacja przenoszenia.

Z rozsypanym menu poradzielem sobie instalujac modul, ktory polecil mi endriu107. teraz wizualnie juz mnie nie razi:)

Czy adres sklepu, o ktorym mowiles mogl mi jakos zaszkodzic?

Link to comment
Share on other sites

Z reguły nie podaje się danych wrażliwych do publicznej wiadomości, by nie ułatwiać potencjalnego włamu na konto. Ujawniając pełną ścieżkę dostępu do plików sklepu nieświadomie dajesz bardzo dużo informacji. Ot chociażby o możliwej platformie na jakiej jest postawiona strona. Tego typu informacje powinieneś chronić, by nie ułatwiać nikomu włamów na swoje konto.

Podałem tylko jeden z przykładów możliwego wykorzystania takich danych.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...