Jump to content
  • 0

Nie działa homeslider (PS 1.6.1.24, PHP 7.0.33)


grayling

Question

Przestał działać homeslider.

Temat wałkowany niezliczoną ilość razy, ale szukając we wszystkich znanych mi językach, opisu takiego knota nigdzie nie znalazłem.

Objawy: slajd wyświetla się tam, gdzie powinien (jest podczepiony do hooka w HomeTab, próbowałem go umieszczać w innych miejscach, tyle że nic to nie zmienia), ale bezpośrednio pod nim wyświetlają się pozostałe slajdy. Czyli: komplet materiału do wyświetlenia jest na ekranie, ale nic się nie dzieje, o żadnej zmianie obrazka mowy nie ma.

Wobec tego najprawdopodobniej JavaScript. Ale w kilku innych sklepach rzecz mam rozwiązaną w sposób identyczny, na tej samej wersji Presty i Homeslidera - no i działa. Sprawdziłem wszystkie pliki Presty, Homeslidera, szczególnie JavaScripty, porównałem ich zawartość z plikami w jednym ze sklepów, gdzie slider zachowuje się poprawnie. Zero różnicy, zgadzają się co do bajta. W jednym miejscu działa, w drugim nie.

Patrząc od strony BO, slider jest skonfigurowany jak najbardziej poprawnie.

Ściągnąłem nową paczkę HomeSlidera z GitHuba, zainstalowałem w dwóch sklepach - dokładnie to samo, ten sam błąd. Wróciłem do poprzedniej - to samo, kicha. Oba sklepy stoją na tym samym hostingu, z którym żadnych problemów nigdy nie było.

Błagam, podpowiedzcie coś, podrzućcie jakiś trop. Wojuję z tym już okrągłą dobę i zdaje się, że pomysły mi się skończyły. Wydaje mi się, że szukałem już wszędzie. Ale chyba nie wszędzie...😲

Pozdrawiam,
Grayling

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Przejrzałem komunikaty konsoli. Wyeliminowałem parę błędów odnoszących się do jquery.bxslider.css - skutek żaden. Ale przecież żadne zmiany nie były tam wprowadzane, działo toto przez naprawdę długi czas.

Zastanawia mnie komunikat "Ta strona używa niestandardowej właściwości „zoom”. Rozważ użycie calc() w odpowiednich wartościach właściwości lub użycie „transform” wraz z „transform-origin: 0 0”." - odnosi się do sporej ilości plików, m. in. do index.php strony głównej. Czy warto to drążyć?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Chciałbym poinformować ewentualnych zainteresowanych, że tylko idiota (znam nawet jednego takiego) podpina slider wyłącznie do hook'a miejsca, w którym ma być widoczny.
Jednoczesne podpięcie go do Headera załatwia całość problemu. I to by, niestety, było na tyle...

Dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam,

Grayling

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by grayling (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...