Jump to content
  • 0

ps 1.7 problem z wartościami funkcji


Reey621

Question

Witam,

Podczas rozbudowy sklepu o kolejny (multisklep), w istniejącym sklepie, w którym nie było modyfikacji (przynajmniej takie było założenie), zginęły wszystkie przypisane do cech wartości funkcji, w efekcie czego szczegóły wszystkich produktów przestały istnieć.

Co prawda mam backup zrobiony kilka dni wcześniej, ale jego przywrócenie oznaczało by zmarnowanie kilkudziesięciu godzin zmian i tak naprawdę nie odpowiada na pytanie, jaka jest przyczyna. Wolałbym potrafić to naprawić niż iść na skróty

Czy ktoś ma pomysł, jak przywrócić wartości funkcji do cech, aby nie trzeba było ich od nowa wpisywać do produktów?

Wersja PrestaShop: 1.7.6.8

szablon: oparty o classic

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Hmm, przyczyny to nie wskaże ale pewnie to jedyny sposób.

Nie miałem potrzeby do tej pory wgrywać produktów z pliku, to dopytam, aby dobrze zrozumieć:

1) mam, stworzyć plik np. *.csv  {tylko z polami: ID i Cecha(Nazwa:Wartość:Pozycja:Indywidualne) } i zaimportować same cechy do istniejących produktów, używając indeksu produktu jako klucza? 

2) Czy znasz może sposób, aby bez zewnętrznych płatnych modułów wyexportować dane produktów z ich cechami? co prawda znalazłem export produktów do pliku, ale on nie obejmuje cech i ich wartości. Mając taką możliwość, nie musiałbym wpisywać od nowa i wyexportowałbym je ze starego backup'u. wiedziałbym jak należy sformatować kolumnę z cechami, gdy produkt ma kilka cech oraz cześć ich wartości ma zdefiniowaną wartość, a część indywidualną np.

ID: 1

Cecha: cA

zdefiniowana wartość: W1

Cecha: cB

indywidualna wartość: W2

Na marginesie, na przyszłość dobrze by było znać przyczynę, bo dziwnie to wygląda.

cechy z wartościami zginęły we wszystkich produktach, choć same nazwy cech pozostały (tylko ich zdefiniowane wartości same się skasowały)

W produktach zginęły nie tylko zdefiniowane wartości cech ale również te indywidualne . Gdyby zniknęły same wartości zdefiniowane cech, byłoby to choć trochę logiczne.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Myślę, że można to załatwić spoza modułu - trzeba by było sprawdzić jak bardzo były połączone produkty z cechami i to wgrać po prostu z bazy danych z rozróżnieniem na uzuepłnione / nie uzupełnione - jest to na pewno zaawansowana sprawa, ale myślę, że warta świeczki - tylko musisz mieć backup bazy danych sprzed zmian.

Cytat

1) mam, stworzyć plik np. *.csv  {tylko z polami: ID i Cecha(Nazwa:Wartość:Pozycja:Indywidualne) } i zaimportować same cechy do istniejących produktów, używając indeksu produktu jako klucza? 

Możliwe, że któryś moduł ogarnąłby to w taki sposób. Wtedy np. łatwiej postawić prestę na szybko, wgrać backup bazy, wyeksportować produkty i wtedy moduł by porównał to wszystko. 

Cytat

Na marginesie, na przyszłość dobrze by było znać przyczynę, bo dziwnie to wygląda.

Mogę to dla Ciebie sprawdzić jeżeli chcesz, może jakoś pomogę. Napisz na [email protected], dogadamy się ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zostawiając na razie szukanie przyczyny, chciałbym skupić się na zaiportowaniu bez gmerania w bazie, z pliku np. *.csv . W teorii presta 1.7 ma to w standardzie

czy mógłbyś napisać mi tylko, jak miałaby wyglądać prawidłowo sformatowana kolumna cech dla ww. konkretnego przykładu?

tj

ID produktu: 1

Cecha: cA

zdefiniowana wartość: W1

Cecha: cB

indywidualna wartość: W2

Nie za bardzo rozumiem przykładowego formatowanie pola Cecha(Nazwa:Wartość:Pozycja:Indywidualne)  {  Feature(Name:Value:Position) }

Czy to tak?

W1:cA:0,W2:cB:1

Tylko gdzie tu rozróżnienie na wartość zdefiniowaną i indywidualną?

czy można kolejne wartości cechy wpisywać po , jak wyżej?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 10/9/2020 at 12:36 PM, Reey621 said:

Zostawiając na razie szukanie przyczyny, chciałbym skupić się na zaiportowaniu bez gmerania w bazie, z pliku np. *.csv . W teorii presta 1.7 ma to w standardzie

czy mógłbyś napisać mi tylko, jak miałaby wyglądać prawidłowo sformatowana kolumna cech dla ww. konkretnego przykładu?

tj

ID produktu: 1

Cecha: cA

zdefiniowana wartość: W1

Cecha: cB

indywidualna wartość: W2

Nie za bardzo rozumiem przykładowego formatowanie pola Cecha(Nazwa:Wartość:Pozycja:Indywidualne)  {  Feature(Name:Value:Position) }

Czy to tak?

W1:cA:0,W2:cB:1

Tylko gdzie tu rozróżnienie na wartość zdefiniowaną i indywidualną?

czy można kolejne wartości cechy wpisywać po , jak wyżej?

W1:cA:0,W2:cB:1 tak dokładnie wygląda zdefiniowana cecha przy imporcie. Jeżeli chodzi o indywidualną wartość to zapewne zdefiniowaną pomijasz czyli W1:cA::0

Jak wyżej naprościej będzie wgrać tabelkę ps_feature_product i z głowy.

Edited by WisQQ (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...