Jump to content
  • 0

Niepełny zapis opisu produktu, Presta 1.6.1.24


grayling

Question

Witam.

Do wczoraj było OK, dzisiaj rzecz co najmniej dziwna.

Po wprowadzeniu zmian w opisie produktu, przycisk "Zapisz i zostań" (tak samo, jak końcowe "Zapisz") zapisuje nowy stan opisu - ale ucina koniec. Nigdy dwa razy tak samo, czasem utnie mniej, czasem więcej.  Tryb debugowania nie wyrzuca jakichkolwiek błędów, zupełnie jakby to tak właśnie miało być. Wcześniej wprowadzone produkty mają opisy dłuższe od wprowadzanych obecnie - czyli chyba nie chodzi o limit długości opisu (pole w rekordzie bazy ma oczywiście typ "txt").

PHP obecnie 5.6 (bez znaczenia, bo przy 7.0 jest to samo), memory_limit 256M (działało i przy 128). Baza OK - tyle tylko, że jakoś się ta całość opisu nie mieści. Presta przed chwilą zaktualizowana.

Wiem, że Presta 1.7 ma w pliku BO takie ograniczenie do 6000 znaków, ale to przecież inna bajka.

Mam ten sam towar w innych sklepach, opisy tej samej długości - zero problemów. Coś z edytorem TinyMCE? Szukać tędy?

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W mordę. Bez większego przekonania zmieniłem typ pola description w product_lang z text na mediumtext - jak ręką odjął, zapisuje jak należy.

Najwyraźniej przy dosyć długim tekście z paroma tabelkami i obrazkami te standardowe 65 535 już nie wystarcza.

Bardzo dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam,

grayling

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie bardzo chwytam - baza ma w tej chwili ok. 14 MB (w innych sklepach mam sporo większe). Hosting pozwala na nielimitowaną liczbę baz, nic nie wiem o jakimś ograniczeniu wielkości dla pojedynczej bazy. To nie tak, że baza przestaje mieścić cokolwiek więcej, niż ma - mogę dodawać kolejne rekordy/produkty, tyle tylko, że nie będą one zapisywane w całości. Problem raczej w tym ucinaniu opisu produktu od pewnego (nie zawsze tego samego) miejsca.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No właśnie szukam w kontrolerach po stronie BO czegoś w rodzaju if strlen($product->description) > cośtamcośtam, ale ciągle jestem w trakcie szukania...

Sprawdziłem, w tabeli ps_product_lang oba pola opisowe (description i description_short) są typu tekstowego. Ale czy w którymś miejscu bazy nie jest sprawdzany jakiś, powiedzmy, $maxlength, czy coś w tym rodzaju? Nie znam nazwy tej zmiennej (o ile oczywiście istnieje). Niby nie musi, bo pole typu text takich ograniczeń w zasadzie nie ma, no ale...

Edited by grayling (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...