Jump to content

[1.6] po przeniesieniu serwera blad z wysylaniem maila


design4VIP

Recommended Posts

witam.

jak w temacie. po zmianie serwera nagle przestala dzialac wysylka miala. metoda mail() zwraca blad
obraz.png.e04952da503096a226ff1d1d98d1106d.png
mimo bledu maila wysyla ale trafia on w SPAM



przy ustawieniach SMTP czy to z google czy innych serwerow, maila w domenie
TLS/576, SSL/465
obraz.png.ebec715fcf9b75738e8805edd9ce36f5.png

gdzie szukac przyczyny? w ustawieniach serwra? jakies podpowiedzi, bo to nie moj konik a administrator tez rozklada rece. juz nawet na serwerze wylaczony Firewall, posprawdzana po dziesiatki razy konfiguracja... cos przeoczylismy?

serwer: VPS na webh.

czy gdzies po stronie PS szukac przyczyny?

obraz.png

obraz.png

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie gmaila to zazwyczaj trzeba aktywować opcje Dostęp mniej bezpiecznych aplikacji https://myaccount.google.com/lesssecureapps?pli=1 często wtedy przy połączeniu gmail na skrzynkę wysyła wiadomość alert i tam również należy potwierdzić próbę logowania klikając w link dopiero wtedy zaczyna działać. Jeśli nie to być może trzeba w gmail uruchomić weryfikację dwu etapową.

Poza tym czy po wyłączeniu firewall był restart apache?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, endriu107 said:

Odnośnie gmaila to zazwyczaj trzeba aktywować opcje Dostęp mniej bezpiecznych aplikacji https://myaccount.google.com/lesssecureapps?pli=1 często wtedy przy połączeniu gmail na skrzynkę wysyła wiadomość alert i tam również należy potwierdzić próbę logowania klikając w link dopiero wtedy zaczyna działać. Jeśli nie to być może trzeba w gmail uruchomić weryfikację dwu etapową.

Poza tym czy po wyłączeniu firewall był restart apache?

restert oczywiscie....

i weryfikacja i z jedno i dwuetapowa metoda gmaila non stop to samo. obece serwery takie samo zachowanie, rowniez w mailu w domenie.. kombinujemy na wszelkie mtodu, jkazda najdorbniejsza podpowiedz z googla zostala wykonana i zadnych efektow.

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio wykonywałem podobne połączenie i miałem błąd. Mianowicie chodziło o to, że gdy podłączałem SMTP z @domena.pl to mail testowy na który chciałem wysłać musiał być też w @domena.pl bo inaczej nie chciał mi tego wysłać - jeżeli doszedł mi na @domena.pl to na inne domeny też mi przychodziło np. z resetu hasła. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Blaaszka said:

Ja ostatnio wykonywałem podobne połączenie i miałem błąd. Mianowicie chodziło o to, że gdy podłączałem SMTP z @domena.pl to mail testowy na który chciałem wysłać musiał być też w @domena.pl bo inaczej nie chciał mi tego wysłać - jeżeli doszedł mi na @domena.pl to na inne domeny też mi przychodziło np. z resetu hasła. 

ale jak pisalem, czy w domenie czy nie SMTP nie wysylal nic tylko wywalal bledy. ale problem jakos sam sie rozwiazal... gdzies ktos musial przestawic jakiegos "pstryczka" i zaczelo dziala jak powinno. co i gdzie i kto... ciezko powiedziec, czy pomogl reinstal serwera i zmiana systemu, czy gdzies jakies ustawienia sie zresetowaly, czy polaczenie poczny z SSL.... bylo duzo kombinacji na raz i nagle zadzialalo :D  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...