Jump to content

Problem z modułem Bezpieczeństwo klienta v4.1.1 po aktualizacji Prestashop do wersji 1.7.6.8


sylwekb

Recommended Posts

Witam

Po aktualizacji Prestashop do wersji 1.7.6.8 wystąpił problem ze standardowym modułem Bezpieczeństwo klienta v 4.1.1. Pojawia się ten moduł w kilku miejscach sklepu, a nie tylko przy produkcie. Zmiana szablonu nie rozwiązuje problemu. Co może być przyczyną i jak rozwiązać ten problem? Oczywiście wyłączenie modułu powoduje zniknięcie tego problemu Pokazałem na zrzucie (zamazałem treści adresowe). Jak rozwiązać ten problem aby moduł był przypięty tylko i wyłącznie w szczegółach produktu, a nie w różnych miejscach na górze, w stopce itp?

customer.jpg

Edited by sylwekb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

U mnie także jest szablon komercyjny. Pisałem do twórcy szablonu, który twierdzi, że to jest problem aktualizacji jądra Prestashop 1.7.6.8 z najnowszej wersji, a nie szablonu. Czy przywracałeś same pliki przez 1 click upgrade, czy przywraca także bazę danych czyli także cofa po czasie aktualizacji wprowadzone dane? Wolałbym jednak żeby programiści, którzy tworzą aktualizacje Prestashop się wypowiedzieli co się zmieniło, że taki problem wystąpił. Ważne aby Prestashop była w najnowszej wersji choćby z przyczyn bezpieczeństwa. Rzuciłem także post na forum angielskie ale na razie bez odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sylwekb said:

U mnie także jest szablon komercyjny. Pisałem do twórcy szablonu, który twierdzi, że to jest problem aktualizacji jądra Prestashop 1.7.6.8 z najnowszej wersji, a nie szablonu. Czy przywracałeś same pliki przez 1 click upgrade, czy przywraca także bazę danych czyli także cofa po czasie aktualizacji wprowadzone dane? Wolałbym jednak żeby programiści, którzy tworzą aktualizacje Prestashop się wypowiedzieli co się zmieniło, że taki problem wystąpił. Ważne aby Prestashop była w najnowszej wersji choćby z przyczyn bezpieczeństwa. Rzuciłem także post na forum angielskie ale na razie bez odpowiedzi.

Ja przed aktualizacją za pomocą systemu hostingowego kompresuję cały katalog do pliku i robię zrzut bazy danych - w wypadku problemu przywracam cały katalog i przywracam bazę. Taki zestaw: plik z zawartością sklepu + zrzut bazy danych od czasu do czasu ściągam na komputer lokalny żeby mieć kopię bezpieczeństwa - ponieważ historia zna przypadki, że firmy hostingowe zawijały się z dnia na dzień albo po awarii tracili wszystkie dane klientów łącznie z kopiami.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...