Jump to content

moduły do przyśpieszenia działania strony


felgi

Recommended Posts

Witam, chciałbym zapytać o Wasze doświadczenie z modułami  które mają za zadanie przyśpieszyć działanie PS 1.6. Zakładając że mam optymalnie skonfigurowaną Prestę za pomocą standardowych ustawień, czy zastosowanie dodatkowego płatnego modułu faktycznie zauważanie przyśpieszy działanie sklepu? Jeśli tak to jaki moduł polecacie. ja mam wstępnie na oku:

https://addons.prestashop.com/pl/wydajnosc-strony/44977-super-speed-incredibly-fast-gtmetrix-optimization.html

sklep jest na vps w ovh ale działa trochę mozolnie, w pagespeed  nie ma szału. co może dać lepsze efekty, zastosowanie takiego modułu czy może przeniesienie sklepu na vps o lepszym procesorze?

Link to comment
Share on other sites

Jest całkiem nieźle, podziałać coś jeszcze nad skróceniem czasu odpowiedzi serwera (może da się jakieś moduły poodpinać lub ograniczyć ich zasięg), opóźnić ładowanie skryptów Zopim tak aby Google nie widziało tego skryptu i będzie OK. Nie wydaje mi się, żeby tu moduł jakiś wiele pomógł, chyba że coś typu Page Cache co jest w stanie jeszcze trochę skrócić czas odpowiedzi serwera.

Ale najpierw bym sprawdził czy z samej presty nie da się jeszcze czegoś wycisnąć :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...