Jump to content

Kopiowanie produktu ale kod produktu ten sam


chiromancja

Recommended Posts

Presta 1.6.1.2- Mam ostatnio problem. Po stworzeniu karty produktu z ciekawym długim opisem wprowadzam poprzez metodę skopiuj inne towary zmieniając wszystko oprócz opisu. Zmieniam także kod produktu i wszystko zapisuję. Niestety pomimo tego, że każdy ze skopiowanych i zapisanych nowych produktów ma na karcie swój niepowtarzalny kod produktu to w podglądzie oraz w sklepie dla kupujących zawsze pokazuje się ten pierwszy kod produktu jednakowy dla nowych/skopiowanych produktów. Dawniej tego nie było.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zasadnicze pytanie. Czy po ponownym wejściu w nowy produkt masz poprawny index, czy index pierwszego produktu ? Bo o tym nie wspomniałeś. 

Jeśli jest taki sam indeks to najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że miałeś aktualizację wersji PHP i / lub MySQL na serwerze i funkcja odpowiedzialna za zapis się wykrzacza. 

Sprawdź jaką masz obecnie wersję PHP i bazy oraz czy posiadana przez Ciebie wersja sklepu spełnia wymagania. 

 

W przypadku kiedy indeksy są różne, a na froncie dalej widzisz kod pierwszego to wyczyść pamięć podręczną przeglądarki oraz sklepu. A także w miarę możliwości dokonaj aktualizacji sklepu. 

Link to comment
Share on other sites

W nowym produkcie jest nowy poprawny index . Strona renderuje się ze starym - początkowym indexem. Wyczyściłem pamięć podręczną w panelu administratora oraz ręcznie na ftp: 

- cache/smarty/cache

- cache/smarty/compile

- img/tmp

Wyczyściłem pamięć przeglądarki. Wykonanie tych czynności nic nie dało.

....................................................

edit.

To był chyba epizod. Aczkolwiek kilkadziesiąt kart produktów jest źle wyświetlanych nadal, natomiast nowe kopiowane produkty wyświetlają się z prawidłowymi nowymi indeksami teraz.

Edited by chiromancja (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeśli czyściłeś to ręcznie prawdopodobnie używałeś komend SQL. Jeden mały błąd w ograniczeniach wyszukiwania i masz podmiankę nie w tych tablicach co trzeba. Przerabiałem coś podobnego :)

Jeśli masz kopię tablic produktowych spróbuj je przywrócić i sprawdź czy usterka zniknęła.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...