Jump to content
  • 0

Export adresów email


ANEXIS

Question

Siemka, potrzebuje wyexportować adresy email, jednak nie wiem czy jest to możliwe bez żadnego zewnętrznego modułu, bo jest to jednorazowa akcja.
Ściągnąłem storemanagera w wersji trial, jednak nie widzę w nim żadnej opcji, aby wyexprotować adresy email klientów, macie jakiś pomysł? Z góry dzięki ! 

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć,
Możesz wyeksportować całą listę klientów poprzez zakładkę Zaawansowane -> Baza danych. W tej zakładce możesz dodać sobie własne zapytania do bazy danych sklepu (nie tylko dotyczące klientów). 

Dodaj nowe zapytanie (plusikiem) i wklej poniższy kod w pole tekstowe:
 

SELECT a.`id_customer`, `firstname`, `lastname`, `email`, `company`, a.`active` AS `active`, `newsletter`, `optin` , a.date_add, gl.name as title, ( SELECT SUM(total_paid_real / conversion_rate) FROM ps_orders o WHERE o.id_customer = a.id_customer AND o.id_shop IN (1) AND o.valid = 1 ) as total_spent, ( SELECT c.date_add FROM ps_guest g LEFT JOIN ps_connections c ON c.id_guest = g.id_guest WHERE g.id_customer = a.id_customer ORDER BY c.date_add DESC LIMIT 1 ) as connect, shop.name as shop_name FROM `ps_customer` a LEFT JOIN ps_gender_lang gl ON (a.id_gender = gl.id_gender AND gl.id_lang = 1) LEFT JOIN `ps_shop` shop ON a.`id_shop` = shop.`id_shop` WHERE 1 AND a.`deleted` = 0 AND a.id_shop IN (1) ORDER BY date_add DESC

To jest to samo zapytanie, które wykonuje się wchodząc w zakładkę "Klienci" tylko bez ograniczenia liczby rekordów. 

Następnie na liście zapytań wybierasz "Eksportuj" i baza klientów pobiera Ci się w do pliku CSV.

Uwaga! Jeżeli twoja baza danych ma inny prefix niż "ps_" to w powyższym kodzie musisz wprowadzić zmiany (czyli dodać swój prefix zamiast domyślnego).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Spróbuj w takim razie ten kod (z PS. 1.6)

SELECT a.`id_customer`, `firstname`, `lastname`, `email`, `company`, a.`active` AS `active`, `newsletter`, `optin` , a.date_add, gl.name as title, ( SELECT SUM(total_paid_real / conversion_rate) FROM ps_orders o WHERE o.id_customer = a.id_customer AND o.id_shop IN (1) AND o.valid = 1 ) as total_spent, ( SELECT c.date_add FROM ps_guest g LEFT JOIN ps_connections c ON c.id_guest = g.id_guest WHERE g.id_customer = a.id_customer ORDER BY c.date_add DESC LIMIT 1 ) as connect FROM `ps_customer` a LEFT JOIN ps_gender_lang gl ON (a.id_gender = gl.id_gender AND gl.id_lang = 1) WHERE 1 AND a.`deleted` = 0 ORDER BY `date_add` DESC

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Również to samo.. 
Wchodząc w katalog Klienci i klikając eksportuj wyexportuje mi plik csv, ale z kilkanostami klientami.. natomiast jak chce wyświetlić zapytanie w sql i zapisać to wywala te błędy..
Też właśnie chciałbym, aby wyexportowało mi tylko i wyłącznie same maile klientów, bo na tym mi tylko zależy, ponieważ są mi one potrzebne do trustmate'a 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 9/16/2020 at 2:59 PM, ANEXIS said:

Siemka, potrzebuje wyexportować adresy email, jednak nie wiem czy jest to możliwe bez żadnego zewnętrznego modułu, bo jest to jednorazowa akcja.
Ściągnąłem storemanagera w wersji trial, jednak nie widzę w nim żadnej opcji, aby wyexprotować adresy email klientów, macie jakiś pomysł? Z góry dzięki ! 

Najprościej, bez potrzeby znajomości SQL, to chyba w PhpMyAdmin. Zaznaczasz i export. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...