Jump to content

Koszt przesyłki uzależniony od zakupionej ilości produktów dla danego kraju


sylwekb

Recommended Posts

Czy ktoś ma taką funkcjonalność w sklepie, która pozwala ustawić koszty wysyłki dla danego kraju uzależnione od ilości zakupionych produktów czyli

Kraj 1

1-2 produkty cena 1,
3-7 produktów cena 2,
8-12 produktów cena 3

Kraj 2

1-2 produkty cena 1,
3-7 produktów cena 2,
8-12 produktów cena 3

....

Jak to ustawić w Prestashop? Jeśli się nie da to czy jest do tego jakiś osobny moduł?

Link to comment
Share on other sites

Możesz to zrobić ustawiając zakresy przewoźników wg. wagi (o ile każdy produkt ma podaną wagę?) ew. ceny - progi cenowe. Od samych ilości nie bardzo w podstawowej konfiguracji. 

Dodatkowo wydzielić państwa od stref, ogólnie dla każdego z wybranych państw zrobić osobną strefę wtedy można ustawić koszty wysyłki dla poszczególnych państw. 

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że nie można wg zamawianej przez klienta ilości bo wg samej wagi i ceny to będzie problem bo teraz będę musiał w każdym produkcie ustawić wagę, a mam ich kilkaset. Czy może jest jakiś zewnętrzny moduł dla ceny przesyłki od ilości dla każdego Państwa? Może być moduł płatny.

Link to comment
Share on other sites

Chyba rzeczywiście będzie trzeba ustawić wagę dla każdego produktu i przewoźników w zakresach, tak będzie najprościej i najczytelniej rozpisać i bez żadnych modułów. Już przetestowałem na jednym produkcie i zrobiłem 3 zakresy wagowe z różnymi cenami dla jednego kraju i to ładnie działa. Teraz muszę dodać wagę dla wszystkich produktów i Państwa do których zamierzam wysyłać.

Link to comment
Share on other sites

Testuję koszty wysyłki dla poszczególnych przedziałów, działa prawidłowo ale dlaczego w kolejnych krokach zamówienia pojawiają się także inne koszty wysyłki? Chciałbym aby była dostępna tylko ta dla której pasuje waga zamawianych produktów sumarycznie, a nie wszystkie trzy wysyłki. W koszyku pokazuje prawidłowy koszt wysyłki. Czy można to gdzieś ustawić?

 

 

Edited by sylwekb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Masz rację zmieniłem na 3 różnych przewoźników i w każdych z nich podałem zakresy ale teraz jest tak, że jeśli jest ilość powyżej zakresów to mam Shipping Free czyli darmową wysyłkę. Patrzę ale nigdzie nie mam w sklepie darmowej dostawy. Skąd Presta to bierze?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...