Jump to content

Prestashop - 1.6.1.24 - nie działa zakładka moduły i usługi


Grafii76

Recommended Posts

Witam,
Po aktualizacji sklepu z 1.6.1.11 do 1.6.1.24 nie działa w menu administracyjnym, w zakładce Moduły i Usługi - podzakładka Moduły i Usługi, Pozycje i Płatność 
Podzakładka Katalog Modułów i Motywów - działa
Próba wejścia w 3 z powyższych zakładek, kończy się informacją - strona nie działa.

Dodam jeszcze że zmieniłem wersję PHP na serwerze z 5.5.38 na 7.1.10 - nie wiem czy to ma znaczenie

Strona działa prawidłowo, ale nie działa moduł wymiany informacji z Ceneo.
Jakieś sugestie jak to naprawić, żeby móc wejść do zakładki Moduły i Usługi?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź, rzeczywiście na wersji PHP 5.5.38 działa, na 5.6.31 - działa
Na wersji 7.0.24 i wyższej - nie działa

Jaka jest zalecana wersja PHP do Prestashop 1.6.x? Gdzieś czytałem że 7.1. Pytanie zatem dlaczego nie działa zakładka moduły i usługi w menu administracyjnym?

Tryb debugowania włączyłem, ale nie wiem jak się nim posługuje :)
Bez różnicy czy jest włączony czy nie to powyżej wersji PHP 5.6.31 nie da się wejść do w/w modułu.

Link to comment
Share on other sites

Prestashop 1.6.1.24 jest kompatybilna z PHP 7.2, ale problem jest z modułami, które nie obsługują PHP 7.xxx. Moim zdaniem masz do wyboru:
1. zostajesz z PS 1.6/PHP 5.6
2. przechodzisz na Prestashop 1.7.

Z doświadczenia polecam drugi wariant, sklep dostał dużego kopa.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info
Chętnie przeszedłbym na Prestashop 1.7, ale mam kupiony szablon który bardzo mi odpowiada. Przechodzą na 1.7 pewnie nie będzie on działał :(
Narobi się więc dużo kosztów/czasu z zakupem nowego szablonu i pracy z jego dostosowaniem do realiów sklepu.

P.S.
Zna ktoś darmowy moduł do integracji z ceneo.pl? Po upgradzie do 1.6.1.24 poprzedni przestał działać i go wywaliłem ;) 

Link to comment
Share on other sites

Pamiętaj o bezpieczeństwie, PHP 5.6 straciło wsparcie prawie 2 lata temu.
Sklep, który prowadziłem na presta 1.6/PHP 5.6 wczytywał się w 3,27 s. Ten sam sklep na presta 1.7/PHP 7.2 wczytuje się w 1,45 s! A google bardzo polubił szybkie strony  😁
 

Link to comment
Share on other sites

Jestem świadom tego że mogłoby to działać szybciej co przełożyłoby się na wyniki w Google, ale nie chce mi się wdrażać nowego szablonu graficznego. Presta ma też sporo innych ograniczeń, więc jak miałbym to zmieniać to raczej poszukałbym czegoś innego.

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym że mam kupiony szablon do 1.6 i on mi się podoba/sprawdza. Mam też inne drobne dodatki kupione do tej wersji.
Nowych kupować nie chcę, szkoda kasy. Standardowy szablon wygląda słabo (bynajmniej w v1.6).
Jak miałbym w to pakować kasę to chyba zmieniłbym platformę na inną. Prestashop niby darmowa, ale później okazuje się że dużo modułów nie ma, trzeba dokupować.

Pod względem funkcjonalności Shoper bije Prestashop 1.6 na głowę. Mam oba to wiem o czym piszę. Tak, za Shopera trzeba stale placić, ale coś za coś... zawsze aktualny i rozwijany o wiele dodaktów.
Zostaje PHP 5.6 i po problemie ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...