Jump to content

Vykrádači


jbeles

Recommended Posts

Zdravím Vás!

Už niekoľko hodín mi nejaký haj..lík sedí na stránke a podľa všetkého kradne texty. Tie texty, to sú desiatky a desiatky hodín písania a nepáči sa mi, keď takýto haj..el si to len tak jednoducho skopíruje. A podľa všetkého je to konkurencia. Je nejaký spôsob, ako zabrániť takémuto vykrádaniu? Našiel som tu jeden modul, podľa všetkého ochráni len obrázky. Ale tie sú stiahnuteľné od dodávateľa. Práve texty si každý musí napísať sám. Nimi sa aj odlišujem od konkurencie.

Link to comment
Share on other sites

To je trochu problém. Z HTML stránky lze vše vyčíst a není pro roboty problém stáhnout všechny stránky shopu. Google dělá to samé.

Jedině by se to dalo přešit nějakým udělátkem pro zabránění přístupu z určité IP adresy např. více než 100x za den. Jen nápad, netuším jestli to jde udělat.

Link to comment
Share on other sites

Tak to je smola. Jedine zistiť, kto to je, veď to musí zverejniť, ináč by nemalo to význam. A potom ho upozorniť na krádež a čo ho môže za to postretnúť. A už vidím, ako sa zľakne.. :-). Ale dať mu zopár po papuli, to by nezaškodilo.

Link to comment
Share on other sites

Niekde to tu na fóre už bolo, ale neviem nájsť odkaz, tak to napíšem.

- otvor si config.inc.php a vlož nasledujúci kód:

$ip_blacklisted = array('ip_1', 'ip_2', 'ip_');
if (in_array($_SERVER['REMOTE_ADDR'], $ip_blacklisted))
exit;



namiesto ip_1, ip_2 a ip_3 atď. doplň IP adresy, ktoré chceš blokovať. Takto mu zabrániš vstup na eshop.

Link to comment
Share on other sites

Ten modul mám. Nedovolí použiť pravé tlačítko myši a vyvolať funkciu Copy. Ale keď označím text a stlačím CTRL C, tak to bez problémov skopíruje... :-(
Nie je to zlé, lebo sa nedajú skopírovať obrázky.

Link to comment
Share on other sites

Obyčajné texty a ani obrázky na webe neochrániš. Keď raz niečo vypublikuješ, je to kopírovateľné. Nejake javascriptove blokovanie kopírovania a pod. sú lacné triky. Blokovanie IP je už úplný nezmysel. Môžeš akurát plagiátora osobne zastrašovať a pod, aby texty stiahol. Teoreticky je postihnuteľný, prakticky nie.

Jediné čo môžeš urobiť je zájsť na políciu a vypovedať vo veci kradnutia duševného vlastníctva. Oni si dotyčného predvolajú na políciu. Potom rozhodnú, či to pošlú vysšie. Polícia sa zo zákona musí zaoberať každým podnetom. Zväčša to ale koncí tak, že to nechajú rok ležeť na polícii a potom ti zatelefonujú, že prípad je premlčaný.

Najlepšie je sa kopírovaním nezaoberať. Pokúsiť sa dohovoriť a povyhrážať plagiátorovi a potom sa už o to nestarať. Viem, je to výsmech autora textov, ale bohužiaľ je to tak.

Dodatok. Dokonca aj keď dáš na obrázky vodoznak, vždy sa na preste dá cez URL dostať k zdrojovým obrázkom, ktoré si nahral na server v plnej kvalite a bez vodoznaku... Dokonca sa na to dá urobiť aj skript ktorý stiahne v minúte všetky zdrojové obrázky prestashopu ;)

Link to comment
Share on other sites

No keby už nedajbože došlo k súdnemu sporu, asi by bolo možné požiadať Google o výpis cache.. možno to tam ide aj priamo nájsť, to neviem.. ale to by bola teda drzosť, keby ma obvinil že ja som mu ukradol texty.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Je naivne si mysliet, ze by to doslo k sudnemu sporu, si prilis maly hrac na to, ktory "nikoho nezaujima". S tym Google to uz asi vedies do absurdit. Proste sa zmier s tym, ze tak ako ty stahujes z netu filmy, mp3 a software a ich vyrobcov okradas o zisk, tak nad tvojimi textami, ktorych skopirovanim ta nikto financne neukratil, nad tym sa iba mavne rukou. Je to proste tak. Viem, je to nespravodlive, ale to je internet...

Link to comment
Share on other sites

No ja som mal podobný problém, o texty sa mi ani tak nejedna, drahá sa zaoberá výrobou šperkov a bižutérie a ja ich poctivo fotím a upravujem .... no a nájde sa nejaký tupec čo mi obrázky skopíruje a použije na svojej stránke, samozrejme aj stým že sa snaží napodobniť náš výrobok za nejaký zlepenec ktorý vytvorí.
Chcem sa preto spýtať, či existuje nejaká ochrana vlastnej tvorby bez toho aby som mal na to patent, ochrannú známku, alebo niečo podobné ???
Mam namysli hlavne obrázky, lebo len tie moje sú originál a pokiaľ by som videl niekde na inej stránke môj obrázok, či ho viem aj dajako napadnúť??? máte skúsenosti???

Dik

Link to comment
Share on other sites

Pokiaľ viem, nárok na ochranu autorského diela vzniká jeho vytvorením. Vzhľad stránky, samozrejme unikátny, spadá pod ochranu, takisto aj vlastné fotografie. Netreba ich zvlášť chrániť, na rozdiel od vynálezov. Problémom je dvojaký meter a prístup pri dovolávaní sa ochrany. Kým za stiahnutie jedného filmu alebo pesničky urobia z človeka lumpa a zločinca, ktorý spôsobil nehorázne škody, tak na obyčajného človeka sa, ako to tu už bolo spomínané, pekne povedané, vykašľú. Pritom sa jedná v podstate o porušenie toho istého zákona.

Link to comment
Share on other sites

Fajn, len dúfam, že k tomu nikdy nedôjde... mám tam skoro 3000 položiek, keby skopíroval všetky, je to nápadné, keď si skopíruje len sem tam niečo, tak to nechám tak. O tom bane od Google som ani nepočul... to je dobrý nápad...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...