Jump to content

Rychlost odezvy Prestashopu


JuraS.

Recommended Posts

Zdravím. nainstaloval jsem si PrestaShop v. 1.4.0.17 na počítač s 512MB Ram, win xp sp3, 2jádro 64b pod vertrigo server. Normálně na tomto kompu zkouším instalace pluginů než je nasadím na server. Běhá mi tady v pohodě několik verzí vBulletinu, phpBB, oscommerce..rychlost odezvy odpovídá tomu, že na compu normálně dělám v tu chvíli řadu jiných úkonů. PrestaShop však na lokále na tomto compu skoro nejde obsluhovat. Nasadil jsem ji tedy na domácí server. vyřazený herní počítač s rychlou deskou, 1GB 2 kanálové ram, 2 jádra 64b, sataII hdd, rychlá grafika, server linux ubuntu 64 b server..poslední verze apache, php i mysql..na serveru pod apache neběží prozatím nic jiného..přesto odezva serveru je naprosto příšerná..s vzorovými daty..narazit na tak línou odezvu na e-shopu kde bych hledal zboží tak jdu jinam...
v čem může být problém ?

Link to comment
Share on other sites

Zkoušel jsi vypnout Smarty Force Compile, zapnout Smarty Cache (Preferences > Performance), doinstalovat a zapnout Memcached (anebo minimálně File System cache), APC? Jinak dle mých zkušeností patří PS mezi eshopy s minimálním zatížením serveru. Bez problému ti pojede skoro na každém hostingu - narozdíl od např. Magenta... Jestli ti i pak bude něco běhat pomalu, pak hledej problém v nastavení svého apache/php a mysql. Sám mám PS 1.4 SVN na localhostu pod WAMPem a s ukázkovými daty odezva na libovolnou stránku cca. 1sekunda, pro ladění modulů a themes samozřejmě budeš muset cache vypnout a dostaneš se na cca. 4sekundy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...