Jump to content

انتقال پرستاشاپ و ارتقا آن

Recommended Posts

با عرض سلام و ادب

چند تا سوال داشتم خدمتتون

1- اولا به دليل قديمي بودن تم فروشگاه سايت فراكت و DBSTHEME پرستافا همكاري لازم در زمينه ارتقا تم انجام نميده و به دليل اينكه پرستاشاپ ورژن 1.6.1.24 هستش متآسفانه مشكلاتي هم از بابت سرعت و ناسازگاري سايت داريم

2- چجوري ميتونم خودم بصورت دستي كل مجموعه فروشگاه رو از اين هاستي كه هست interserver به يك هاست ديگه منتقل كنم مثلا A2hosting - يكبار اينكار رو انجام دادم و فقط با ايمپورت كردن ديتابيس كل اون مجموعه هاست جديد فقط روي هاست قديمي لود ميشد هر چي سعي كردم كه آلياس هاشو درست كنم نشد كه نشد از طريق .htaccess هم نشد وقتي آدرس جديد رو ميزدم هاست قبلي رو بدون محصول لود ميكرد با اينكه ورژن پرستاشاپ جديد 1.7.6 بودش

3- قصدم اينه كه اولا فقط از بخشهايي از هاست قبلي در قسمت ديتابيس خروجي بگيرم مثلا نام محصولات و قيمتهاشون و توضيحات و اونهارو دوباره توي هاست جديد دونه دونه توي بخش مربوطه ايمپورتشون كنم

4- دوم اينكه بصورت دستي بقيه موارد رو خودم تكميل كنم البته بيشتر از 11000 محصول دارم و خيلي خيلي زمانبره

اگر از دوستان كسي راه بهتري بلده - ممنون ميشم راهنمايي كنند

هم ميخوام محصولات فروشگاه رو به يك هاست ديگه با پرستاشاپ 1.7 و تم جديد منتقل كنم

و هم اينكه هيچ محصولي توي اين ماجرا حذف نشه

سپاس

سلام

ارتقا به این صورت و تیکه تیکه خیلی براتون دردسر ساز میشه. با توجه به اینکه حجم دیتا هم بالاست، توصیه میکنم تیکت بزنید به آی پرستا تا براتون انجام بدن

ضمن اینکه ارتقا بدید و سپس منتقل کنید بهتر هست. مگر اینکه سرور جدید از قدیمی بالاتر باشه

موفق باشید

با سلام مجدد

و تشكر بابت وقتي كه گذاشتيد

از بابت ارتقا كه واقعا بايد انجام بشه ولي به دليل ناسازگاري سبد خريد پرستايار و ناهماهنگي بين كدهاي PHP با پرستاشاپ 1.7 از خيرش گذشتيم

ولي حداقل به دو مبحث توجه كافي نميشه توي پرستاشاپ

توي اين مدت 8 سالي كه من دارم باهاش كار ميكنم و واقعا اين رو بگم يك سايت ديگه دارم كه با دات نت نوشته شده و نشده يكبار منو اذيت كنه - فقط برنامه نويسش چند ساليه آپديتش نمي كنه

اين رو ميخوام بگم كه همه عزيزان توجه داشته باشند - سايتهاي غول پيكر شركتهاي چند هزار ميلياردي هزينه ميكنن ولي فقط و فقط با دات نت و سي پلاس پلاس و اسمبلي برنامه مي نويسنن

و اين نشون ميده كه چقدر ثبات داره در حاليكه PHP يا اسكريپتهاي ساده اصلا اين قابليت رو ندارند و بسيار شكننده و بي اعتبارن

البته جاي اين صحبت اينجا نيست ولي حداقل نسبت به اسكريپت نويسي جاوا هم دقت بشه خوبه

جاوا بسيار پرقدرت و كارهايي ازش برمياد كه كمتر كسي فكرشو بتونه بكنه

در هر صورت به دو مقوله سازگاري ماژولها و تم ها در زبان فارسي هيچ احترامي براي مشتري نيست

ممنونم