Jump to content
  • 0

PrestaShop 1.7.6.7 - Błędne podsumowanie przy dwóch przewoźnikach w koszyku


madnessr

Question

Mam dość nietypową sprawę. W sklepie są produkty wielogabarytowe (jadą paletą) i małe (zwykły kurier). Każdy produkt ma przypisanych swoich przewoźników.

Gdy klient doda do koszyka towary z dwoma różnymi przewoźnikami dostawa pokazuje dobrą kwotę (pełną sumę paleta 90 zł + 20 zwykły kurier).

W liście przewoźników jest dostępny tylko 1 z poprawną pełną kwotą.

Problem zaczyna się gdy klient klika zapłać i dostaje okno podsumowania.

Widzi wtedy pełną poprawną kwotę za całe zamówienie, ale obok jest tylko 1 produkt i jedna wysyłka (błędna kwota). W samym zapleczu są tworzone dwa oddzielne zamówienia o tym samym numerze (dodając ich kwoty wszystko się zgadza), ale samo podsumowanie jest bardzo niefortunne i błędne.

Klient widzi pełną kwotę do zapłaty, a lista towarów jest okrojona tylko do 1 obsługiwanego przewoźnika.

Czy kojarzycie jakąś wtyczkę lub sposób, by to obejść?

 

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
On 8/10/2020 at 11:43 AM, Panciasowy said:

Witaj, 

U mnie zawsze wybierany jest przewoźnik " dominujący " jeżeli to gabaryt to klient widzi tylko wysyłkę paletową. Coś masz źle poustawiane, bo u mnie jest jedno zamówienie. 

chrome_BTX2oPhegd.png

Ale masz ustawionych wybranych przewoźników do danych towarów?

U mnie niektóre towary mogą jechać tylko 1 dostępnym przewoźnikiem, a inne innym. Klienta zamawia 2 rzeczy i przewoźnicy się wykluczają - przez to Presta łączy koszty dostawy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 hours ago, madnessr said:

Ale masz ustawionych wybranych przewoźników do danych towarów?

U mnie niektóre towary mogą jechać tylko 1 dostępnym przewoźnikiem, a inne innym. Klienta zamawia 2 rzeczy i przewoźnicy się wykluczają - przez to Presta łączy koszty dostawy.

Ja to rozbijam i wagowo ( podziały na kg ) i na przewoźników. jak jest coś gabarytem i reszta jakaś drobnica, to leci jedno zamówienie z 2 kosztami dostawy. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 hours ago, Panciasowy said:

Ja to rozbijam i wagowo ( podziały na kg ) i na przewoźników. jak jest coś gabarytem i reszta jakaś drobnica, to leci jedno zamówienie z 2 kosztami dostawy. 

Rozumiem. U mnie niestety takie rozwiązanie odpada. Są przedmioty wielogabarytowe, a lżejsze od innych. Przez ich gabaryt muszą jechać paletą. Odpada podział na wagę. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...