Jump to content

Proszę o pomoc w wyborze motywu


jestemgroot

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów.

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze motywu do sklepu Presta.
Tematyka sklepu to moda,  ale nie zależy mi aby sklep był "ładny" designersko.
Bardziej zależy mi na aspektach "przyjazności SEO".

1. Czy możecie doradzić mi z własnego oświadczenia, czy taka funkcja jak AMP ma znaczenie w kontekście przyspieszenia sklepu i SEO?
Sprawdziłem w PageSpeed Test Google szybkość działania szablonu z AMP:  https://alysum5.promokit.eu/electronics/en/ i osiąga wyniki 70 (kom) / 53 (desk).
Natomiast motyw bez funkcji AMP: http://demo.posthemes.com/pos_t90/layout3/en/, ma lepsze wyniki w teście: 84 (kom) / 84 (desk).
Czy jest sens zwracać uwagę na AMP? Czy może deweloperzy motywów stosują jakieś sztuczki, usprawniające szybkość ładowania swoich dem?

2. Czy możecie podzielić się informacją jakie szablony wykorzystywaliście przy kreowaniu swoich sklepów i czy byliście z nich zadowoleni?
3. Ewentualnie, na co radzicie mi zwrócić uwagę przy wyborze motywu?

pozdrawiam i dziękuje za udzielone odpowiedzi,
Miłosz

 

Link to comment
Share on other sites

1. W tym momencie AMP nie ma znaczącej roli jeżeli chodzi o e-commerce ale ma się to powoli zmieniać, jest to jednak projekt Google więc to może równie dobrze "umrzeć" za rok.

2. -

3. Zwróć uwagę na to czy szablon jest regularnie aktualizowany by był kompatybilny z aktualizacjami PrestaShop, ocenę, zobacz czy autor odpowiada na komentarze, no i testy, testy, testy. Pamiętaj, że to co widzisz na demie często różni się od tego co będziesz miał po instalacji, bo będziesz miał inne zdjęcia, produkty itd.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Krystian Podemski said:

1. W tym momencie AMP nie ma znaczącej roli jeżeli chodzi o e-commerce ale ma się to powoli zmieniać, jest to jednak projekt Google więc to może równie dobrze "umrzeć" za rok.

2. -

3. Zwróć uwagę na to czy szablon jest regularnie aktualizowany by był kompatybilny z aktualizacjami PrestaShop, ocenę, zobacz czy autor odpowiada na komentarze, no i testy, testy, testy. Pamiętaj, że to co widzisz na demie często różni się od tego co będziesz miał po instalacji, bo będziesz miał inne zdjęcia, produkty itd.

Dziękuję za uwagi, czuję że czeka mnie jeszcze kilka godzin przeszukiwania motywów :)

Link to comment
Share on other sites

Warto poświęcić trochę czasu i dokonać przemyślanego wyboru, warto sobie złożyć testowe zamówienie, zobaczyć jakie elementy są na karcie produktu i czy sklep będzie posiadał podobne itd. itd.

Zawsze również można skontaktować się z autorem danego szablonu i spytać o kilka spraw :)

Powodzenia w szukaniu!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...