Jump to content
  • 0

Zmiana szablonu, pozycjonowanie


szredi

Question

Witajcie.

Czy zmieniając szablon (standardowy od prestashop) na jakikolwiek inny, traci się pozycjonowanie strony?

Czytałem również informację, że przy zmianie szablonu traci się również całe dane - czy to prawda?

Interesują mnie szablony ze strony (https://www.templatemonster.com/) - darmowe. Czy mogę wgrać szablon z tej strony bez utraty danych i pozycjonowania?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Utracić pozycjonowanie? Linki się nie zmieniają no ale jeżeli mocniej się zgłębić to jak szablon jest kiepski pod względem kodu może być mniej "przyjazny seo". 

Dane dot. produktów czy zamówień się nie utraci po instalacji ale... przy jego instalacji wprowadza on swoje ustawienia m.in w ustawieniu modułów. Późniejszy powrót do starego szablonu może być niemożliwy bez ręcznych ustawień dodatkowych - zależy co było zmieniane w aktualnym szablonie. 

PS> Nie instaluje się rozszerzeń/szablonów na wersji produkcyjnej sklepu bez ich uprzednich testów. Zalecam postawić sobie wersję deweloperską i tam testować. 

Edited by krzysiuus (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Radzę bardzo uważać przy decydowaniu się na darmowy szablon, przy takim szablonie nie ma wsparcia, więc nawet jeżeli będzie coś nie tak, nikt się tym nie zajmie, a koszty pomocy technicznej "z zewnątrz" mogą być wyższe niż koszt szablonu.

Zmiana szablonu wpływa na pozycjonowanie, ale nie jest to tak, że się je "traci". Zmienia się struktura treści, sama treść, zmienia się kod szablonu, zmienia się wiele rzeczy, które mają realny wpływ na pozycjonowanie, jeżeli jednak szablon domyślnie nie był w ogóle optymalizowany to może się okazać, że sama zmiana będzie na plus.

Co do danych, również nie jest to prawda, zmiana szablonu jednak to duże przedsięwzięcie, warto to robić na wersji testowej, albo lokalnie, albo w jakimś innym miejscu na serwerze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...