Jump to content

Presta 1.7.6.7. Problem ze statusami zamówień w przypadku zamówienień z formą płatności "Płatności elektroniczne"


Pit73

Recommended Posts

Witam

Co jakiś czas pojawia się w sklepie problem z zamówieniami, które mają wybraną formę płatności "Płatności elektroniczne".

Pierwszy status ustawia się poprawnie, czyli „Oczekiwanie na płatność przelewem”, co jest zgodne z opisem w module "ps_wirepayment".

Ale czasami  od razu ustawia się kolejny status "Zamówienie oczekujące (nieopłacone)".  Nie wiem skąd się to bierze. Czasy ustawienia obu statusów są identyczne np

2. Zamówienie oczekujące (nieopłacone)2020-06-22 13:01:53

1. Oczekiwanie na płatność przelewem 2020-06-22 13:01:53

Jaki proces/ustawienie może powodować dodanie tego drugiego statusu?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 8/4/2020 at 10:12 PM, Krystian Podemski said:

Czy zamówienia posiadają produkty, których stan magazynowy jest poniżej 0?

Ja mam właśnie taki problem

ktoś składa zamówienie > płatność przy odbiorze > ustawia się status pochodzący z modułu płatności COD "Oczekiwanie na płatność przy odbiorze" i do tej pory wszystko spoko

 

mam integracje z subiektem nexo pro

w integratorze jest ustawione aby pobierać zamówienia ze statusem " Oczekiwanie na płatność przy odbiorze"

ale jak czegoś nie ma na stanie do presta wrzuca od razu kolejny status "Zamówienie oczekujące (nieopłacone)" co powoduje że integrator nie pobiera zamówienia do subiekta > trzeba ręcznie przestawić z powrotem na status " Oczekiwanie na płatność przy odbiorze" i wtedy integrator przesyła zamówienie do subiekta

 

da się jakoś zmienić kolejność ustawiania statusów ?

Edited by jakotako (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...