Jump to content
  • 0

Edycja kodu szablonu w stopce/footer.


Szczepan

Question

Chciałem zmienić kod szablonu tzn. Moduł za to odpowiedzialny już znalazłem i zmieniłem tam dane (zobaczcie plik 1.jpeg). Ale mnie interesuje jak to wszystko zrobić w jednej linii (zobaczcie plik 2.jpeg - zaznaczone na czerwono). Chciałbym aby było tak jak pod spodem:

Adres do korespondencji w Polsce
ul. Ładzin 67
72-518 Ładzin Poland
502 114 115
[email protected]

z poziomu modułu nie da się tego zrobić..... ale słyszałem że na serwerze w plikach *.tpl w folderze szablonu da się zmienić to i przenieść to w jednej linii. Dlatego do was pytanie... Gdzie mogę edytować kod szablonu. Szablon nazywa się PRS006, pliki to są pliki *.tpl (jestem już w tym folderze szablonu PRS006 na serwerze - zobaczcie plik 3.jpeg). Czy to jest w global.tpl, addresses.tpl,  address.tpl, contact-form.tpl. footer.tpl - bo to jak szukanie igły w stogu siana.... Czy to jest w stylach css? - Proszę mi wskazać w którym pliku to jest i jak to zrobić aby było to w jednym miejscu/rzędzie. Tak jak powyżej. Dziękuje.

Prestashop 1.6.1.24

https://shop.sesso.cafe/

1.jpg.jpg

2.jpg.jpg

3.jpg.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W jednej lini??, czy wyrównane do lewej?? tak jak to podałeś w przykładzie. Zakładam ze to drugie.

podmień kod w /themes/TWOJ_SZABLON/modules/blockcontactinfos/blockcontactinfos.tpl

<!-- MODULE Block contact infos -->
<section id="block_contact_infos" class="footer-block col-xs-12 col-sm-3">
    
    <h4>{l s='Store Information' mod='blockcontactinfos'}</h4>
    <div class="block_content">
        <ul class="toggle-footer">
            {if $blockcontactinfos_company|trim}
                <li class="company">
                    <i class="icon-map-marker"></i>
                    <div>
                        <p><strong>{$blockcontactinfos_company|escape:'html':'UTF-8'}</strong></p>
                        {if $blockcontactinfos_address != ''}{$blockcontactinfos_address|nl2br}{/if}
                    </div>
                </li>
            {/if}
            {if $blockcontactinfos_phone|trim}
                <li>
                    <a href="tel:{$blockcontactinfos_phone|replace:' ':''|escape:'html':'UTF-8'}" title="{l s='Call us now' mod='blockcontactinfos'}: {$blockcontactinfos_phone|escape:'html':'UTF-8'}"><i class="icon-phone"></i><span>{$blockcontactinfos_phone|escape:'html':'UTF-8'}</span></a>
                </li>
            {/if}
            {if $blockcontactinfos_email|trim}
                <li>
                    <i class="icon-envelope-alt"></i><span>{mailto address=$blockcontactinfos_email|escape:'html':'UTF-8' encode="hex"}</span>
                </li>
            {/if}
        </ul>
    </div>
</section>
<!-- /MODULE Block contact infos -->


w konfiguracji modułu, w polu "Adres" wpisz w wierszach odpowiednie informacje,

wygląd dostosujesz za pomocą css, wyrównanie za pomocą text-align: left;


wyczyść cache

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wstyd się przyznać ale niestety nie umiem sobie z tym poradzić... Prosiłbym o podmianę danych i żeby wyglądało to tak jak poniżej. To raz. Drugie to to, żeby było to wyśrodkowane na środku szablonu (patrzcie plik 2.jpg). Nie wiem czemu ale po wyczyszczeniu modułu który jest za to odpowiedzialny i zainstalowaniu oraz odinstalowaniu ponownie przesunęło to mi w lewy dolny róg szablonu.... Nie umiem tego zmienić.

Adres do korespondencji w Polsce
ul. Ładzin 67
72-518 Ładzin Poland
502 114 115
[email protected]

https://shop.sesso.cafe/

ten plik po blockcontact.tpl edytowaniu wygląda tak: 

<!-- MODULE Block contact infos -->
<section id="block_contact_infos" class="block footer-block col-xs-12 col-sm-4 hb-animate-element right-to-left">
    <div>
        <h4>{l s='Store Information' mod='blockcontactinfos'}</h4>
        <ul class="toggle-footer">
            {if $blockcontactinfos_company != ''}
                <li>
                    <i class="icon-map-marker"></i>
                    <div class="ttcontactinfo">{$blockcontactinfos_company|escape:'html':'UTF-8'}{if $blockcontactinfos_address != ''}, {$blockcontactinfos_address|escape:'html':'UTF-8'}{/if}</div>
                </li>
            {/if}
            {if $blockcontactinfos_phone != ''}
                <li>
                    <i class="icon-phone"></i>{l s='' mod='blockcontactinfos'} 
                    <span>{$blockcontactinfos_phone|escape:'html':'UTF-8'}</span>
                </li>
            {/if}
            {if $blockcontactinfos_email != ''}
                <li>
                    <i class="icon-envelope-alt"></i>{l s='' mod='blockcontactinfos'} 
                    <span>{mailto address=$blockcontactinfos_email|escape:'html':'UTF-8' encode="hex"}</span>
                </li>
            {/if}
        </ul>
    </div>
</section>
<!-- /MODULE Block contact infos -->

Jak byście pozmieniali kod tak aby to było na środku szablonu i tak jak powyżej. Wtedy wejdę sobie na plik blockcontact.tpl u siebie na serwerze i po zmieniam to sobie. Byłbym wdzięczny. Przepraszam za pretensje ale nie znam się na HTML, XHTML oraz Stylach CSS.   

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki krzysiuus za odpowiedź. Napisałeś że:

Cytat

Aby uzyskać to w jednej linii trzeba edytować plik tpl modułu. Usunąć znaczniki ul li  i całość dograć jako akapit. Jak otworzyć plik tpl tego modułu wszystko widać jak na tacy.

Ale niestety to nie zdało egzaminu. Pousuwałem ul i li z kodu ale teraz wygląda to tak: (patrz zrzut ekranu po.jpg) na dowód podrzucam (zrzut ekranu po1.jpg). Jakieś propozycje....?

po.jpg

po1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki atomek również za odpowiedź. Kazałeś mi podmieć kod pliku blockcontact.tpl. Zrobiłem tak jak chciałeś... po zmianie kodu i zapisaniu mam HTTP ERROR 500

Cytat

Ta strona nie działaSerwer shop.sesso.cafe nie może teraz obsłużyć tego żądania.
HTTP ERROR 500

na dowód podrzucam zrzuty ekranu po zmianie kodu na to co mi napisałeś po wyżej. 

po.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zapisałem sobie plik na dysku komputera jakby po podmianach właśnie coś mi krzaczyło i podmieniam na serwerze i wszystko wraca do normy. Oryginalny kod źródłowy pliku blockcontact.tpl wygląda tak...

<!-- MODULE Block contact infos -->
<section id="block_contact_infos" class="block footer-block col-xs-12 col-sm-4 hb-animate-element right-to-left">
	<div>
        <h4>{l s='Store Information' mod='blockcontactinfos'}</h4>
        <ul class="toggle-footer">
            {if $blockcontactinfos_company != ''}
            	<li>
            		<i class="icon-map-marker"></i>
					<div class="ttcontactinfo">{$blockcontactinfos_company|escape:'html':'UTF-8'}{if $blockcontactinfos_address != ''}, {$blockcontactinfos_address|escape:'html':'UTF-8'}{/if}</div>
            	</li>
            {/if}
            {if $blockcontactinfos_phone != ''}
            	<li>
            		<i class="icon-phone"></i>{l s='' mod='blockcontactinfos'} 
            		<span>{$blockcontactinfos_phone|escape:'html':'UTF-8'}</span>
            	</li>
            {/if}
            {if $blockcontactinfos_email != ''}
            	<li>
            		<i class="icon-envelope-alt"></i>{l s='' mod='blockcontactinfos'} 
            		<span>{mailto address=$blockcontactinfos_email|escape:'html':'UTF-8' encode="hex"}</span>
            	</li>
            {/if}
        </ul>
    </div>
</section>
<!-- /MODULE Block contact infos -->

Dlatego prośba jak byście pozmieniali kod tak aby to było na środku szablonu tzn. się kontakt. I żeby wyglądał tak:

Adres do korespondencji w Polsce
ul. Ładzin 67
72-518 Ładzin Poland
502 114 115
[email protected]

Wtedy wejdę sobie na plik blockcontact.tpl u siebie na serwerze i po zmieniam to sobie. Żeby było na środku szablonu no i żeby wyglądało tak jak powyżej. Nie wiem czemu ale po wyczyszczeniu modułu który jest za to odpowiedzialny i zainstalowaniu oraz odinstalowaniu ponownie przesunęło to mi w lewy dolny róg szablonu.... Nie umiem tego zmienić. Wejdzie na link. Przepraszam za pretensje... ale nie znam się na HTML, XHTML oraz stylach CSS.    

https://shop.sesso.cafe/

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. włącz moduł, tak żeby widoczny był na stronie

2. w Parametry zaawansowane -> Wydajność, zaznacz "Skompiluj ponownie szablony jeżeli pliki zostały zaktualizowane" i zapisz

3. jeżeli moduł nie wyświetla się tam gdzie powinien, przejdź do Moduły -> Pozycje, odszukaj "displayFooter",
    tam znajdziesz moduł "Blok informacji kontaktowych", (chyba jest na samym końcu) przesuń go tuż pod moduł z adresami
    
4. zrób zrzut ekranu stopki strony i naszkicuj na nim jak ten moduł ma wyglądać, podeślij ten zrzut

5. możesz wkleić kod który podesłałem do blockcontactinfos.tpl, ale bez żadnych zmian.

6. wpisz do modułu potrzebne dane adresowe, te które mają być wyświetlane na stronie, nie do kodu, tylko do formularz modułu (Moduły -> Blok informacji kontaktowych)


na tę chwilę tyle

Link to comment
Share on other sites

  • 0

atomek jesteś wielki i wspaniały!!! co zrobiłem m.in. wykonałem takie czynności:

Cytat

1. włącz moduł, tak żeby widoczny był na stronie

2. w Parametry zaawansowane -> Wydajność, zaznacz "Skompiluj ponownie szablony jeżeli pliki zostały zaktualizowane" i zapisz

3. jeżeli moduł nie wyświetla się tam gdzie powinien, przejdź do Moduły -> Pozycje, odszukaj "displayFooter",
    tam znajdziesz moduł "Blok informacji kontaktowych", (chyba jest na samym końcu) przesuń go tuż pod moduł z adresami

6. wpisz do modułu potrzebne dane adresowe, te które mają być wyświetlane na stronie, nie do kodu, tylko do formularz modułu (Moduły -> Blok informacji kontaktowych)

teraz stopka/footer wygląda tak... (patrzcie abc.jpg). Jestem już prawie w domu!. Albo macie adres strony do wglądu https://shop.sesso.cafe/

A teraz ostatnia rzecz jak to zrobić aby to wyglądało tak:

Adres do korespondencji w Polsce
ul. Ładzin 67
72-518 Ładzin Poland
502 114 115
[email protected]

jak mi w tym pomożecie to opisuje od A do Z rozwiązanie problemu na poście/wątku i zamykam temat. 

abc.jpg

Edited by Szczepan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zrobiłem tak jak mi kazałeś w pliku blockcontactinfos.tpl tzn. wkleiłem ten kod bez zmian...

<!-- MODULE Block contact infos -->
<section id="block_contact_infos" class="footer-block col-xs-12 col-sm-3">
    
    <h4>{l s='Store Information' mod='blockcontactinfos'}</h4>
    <div class="block_content">
        <ul class="toggle-footer">
            {if $blockcontactinfos_company|trim}
                <li class="company">
                    <i class="icon-map-marker"></i>
                    <div>
                        <p><strong>{$blockcontactinfos_company|escape:'html':'UTF-8'}</strong></p>
                        {if $blockcontactinfos_address != ''}{$blockcontactinfos_address|nl2br}{/if}
                    </div>
                </li>
            {/if}
            {if $blockcontactinfos_phone|trim}
                <li>
                    <a href="tel:{$blockcontactinfos_phone|replace:' ':''|escape:'html':'UTF-8'}" title="{l s='Call us now' mod='blockcontactinfos'}: {$blockcontactinfos_phone|escape:'html':'UTF-8'}"><i class="icon-phone"></i><span>{$blockcontactinfos_phone|escape:'html':'UTF-8'}</span></a>
                </li>
            {/if}
            {if $blockcontactinfos_email|trim}
                <li>
                    <i class="icon-envelope-alt"></i><span>{mailto address=$blockcontactinfos_email|escape:'html':'UTF-8' encode="hex"}</span>
                </li>
            {/if}
        </ul>
    </div>
</section>
<!-- /MODULE Block contact infos -->

wykonałem punkt 5.

Cytat

5. możesz wkleić kod który podesłałem do blockcontactinfos.tpl, ale bez żadnych zmian.

dalej jest bez zmian.... :( no i co teraz 

abc.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

coś się jednak zmieniło,

jeżeli chcesz to wyrównać do lewej, to w global.css wiersz około 9292, jest

text-align: center;

zamień na:

text-align: left;


jak chcesz się pozbyć ikonek, to do pliku pliku dodaj regułę:

#block_contact_infos i {
    display: none;
}

Link to comment
Share on other sites

  • 0

udało się "atomek" (patrzcie abc.jpg). Opisuje rozwiązanie problemu... 

  1. wchodzę na swój serwer. Wpisuje login i hasło,
  2. Wpisuje w szukam/albo wchodzę po kolei w ścieżkę: /home/hbriijom/public_html/shop/themes/PRS006/modules/blockcontactinfos/
  3. Edytuje blockcontactinfos.tpl i schodzę na sam dół edytowanego pliku, 
  4. Wklejam twój wcześniejszy kod "atomek" tj. 
<!-- MODULE Block contact infos -->
<section id="block_contact_infos" class="footer-block col-xs-12 col-sm-3">
    
    <h4>{l s='Store Information' mod='blockcontactinfos'}</h4>
    <div class="block_content">
        <ul class="toggle-footer">
            {if $blockcontactinfos_company|trim}
                <li class="company">
                    <i class="icon-map-marker"></i>
                    <div>
                        <p><strong>{$blockcontactinfos_company|escape:'html':'UTF-8'}</strong></p>
                        {if $blockcontactinfos_address != ''}{$blockcontactinfos_address|nl2br}{/if}
                    </div>
                </li>
            {/if}
            {if $blockcontactinfos_phone|trim}
                <li>
                    <a href="tel:{$blockcontactinfos_phone|replace:' ':''|escape:'html':'UTF-8'}" title="{l s='Call us now' mod='blockcontactinfos'}: {$blockcontactinfos_phone|escape:'html':'UTF-8'}"><i class="icon-phone"></i><span>{$blockcontactinfos_phone|escape:'html':'UTF-8'}</span></a>
                </li>
            {/if}
            {if $blockcontactinfos_email|trim}
                <li>
                    <i class="icon-envelope-alt"></i><span>{mailto address=$blockcontactinfos_email|escape:'html':'UTF-8' encode="hex"}</span>
                </li>
            {/if}
        </ul>
    </div>
</section>
<!-- /MODULE Block contact infos -->

        5. Zapisuje blockcontactinfos.tpl, 

        6. Odświerzam stronę https://shop.sesso.cafe/

co się okazało.... Otóż przy wyszukiwaniu pliku blockcontactinfos.tpl, zwracało mi wiele wyników z plikiem blockcontactinfos.tpl (było wiele plików o nazwie blockcontactinfos.tpl, po prostu edytowałem nie ten plik co potrzeba). Trzeba było zrobić tak jak pisałeś wcześniej "atomek" tj. 

Cytat

5. możesz wkleić kod który podesłałem do blockcontactinfos.tpl, ale bez żadnych zmian.

ale trzeba było to wkleić do właściwego pliku blockcontactinfos.tpl. Problem rozwiązany. Zamykam temat/wątek. Dzięki wszystkim za pomoc. 

abc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...