Jump to content
  • 0

Tworzenie modułów


Rundaer

Question

Witam, 

Przeszukałem czeluści google i sam próbowałem odpowiedzieć sobie na pytania ale nie wiem, lepiej jak zapytam was.

Mam pytanie odnośnie tworzenia modułów do Prestashop i w ogóle do samego kodowania w preście bo czasami się gubie.
W jaki sposób dobrze jest pisać moduł ?? Wiem że to dosyć ogólne pytanie ale widzę że jest dużo różnych sposobów. Wiem że moduły mogą być różne w takim razie na warsztat chciałbym wziąć moduł który robi wpięcie na displayHome i wyświetla tekst, zdjęcie. 

Moduł ps_banner jest napisany w taki sposób że operacje wykonują się w metodzie getContent() i dalej jeżeli submit to -> ... jeżeli nie to inny -> ... ect. Moduł działa i jest ok ale czy na pewno powinien być napisany w taki sposób ?? Czy może operacje powinny zostać przeniesione do adminControllerów a sam kod rozdzielony do katalogu src/ ??

Wiem że zadaje dziwne pytanie ale w dokumentacji presty coraz więcej zaczyna się pojawiać o symfony i to w jaki sposób korzystać z niego i np. doctrina. I zastanawiam się czy nawet taki prosty moduł może jednak lepiej rodzielać z zastosowaniem SOLID że jest jakieś Entity, Repository ect ect. Jeżeli presta już całkowicie przeniesie się na symfony to czy stare metody będą dalej aktualne czy może lepiej uczyć się już nowych sposobów tworzenia modułów? Czy dalej .tpl czy już bardziej .twig? 

Może się jeszcze nie znam dobrze na programowaniu ale chciałbym pisać klarowny kod, dobrze podzielony, osobne katalogi ect. a to że np. wszystko znajduje się w jednym pliku i działa mnie nie przekonuje.

_________________________

Kilka dni temu stworzyłem moduł który tworzy override Catalog.php i dodaje jedno pole do dodatkowego opisu seo.

https://github.com/Rundaer/Kb_categorycustomfields

Czy warto stosować takie techniki nadpisywania czy może lepiej było by stworzyć osobną tabelę która będzie przetrzymywała treści dla danej kategorii?

_________________________

Last but not least

Jestem zainteresowany do dołączenia do grupy ludzi który również tworzą w preście i chętnie wymieniają się swoimi spostrzeżeniami czy pomocą. Czy istnieje jakiś np. kanał na Slacku, Discordzie?

Pozdrawiam, 
Rundaer

Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...