Jump to content

Υπόλοιπο προιόντων - Διαθεσιμότητα


spits23

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

θα ήθελα να σας ρωτήσω πως γίνεται να εμφανίσω την διαθεσιμότητα των προιόντων ακόμη και στις διαβαθμίσεις ώστε να μπαίνει ο πελάτης και να ξέρει πόσα είδη μπορεί να παραγγείλει;

Επίσης, έχω βάλει σε ενα είδος διαβαθμίσεις, έχω βάλει σαν πρωτεύουσα διαβάθμιση την Medium, αλλά επειδή η συγκεκριμένη είναι μηδενική, στην κεντρική σελίδα της κατηγορίας μου βγάζει το είδος   out of stock. Πως μπορώ στην κεντρική σελίδα να φαίνεται το σύνολο όλων των διαβαθμίσεων;

Edited by spits23 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ναι αλλά δεν εμφανίζει ότι πχ σε ενα έιδος απομένουν 15 .

Παρα μόνο 

 Τελευταία προϊόντα σε απόθεμα ή 

Δεν υπάρχουν αρκετά προϊόντα σε απόθεμα

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, spits23 said:

Το έχω ναι αλλά δεν εμφανίζει ότι πχ σε ενα έιδος απομένουν 15 .

Παρα μόνο 

 Τελευταία προϊόντα σε απόθεμα ή 

Δεν υπάρχουν αρκετά προϊόντα σε απόθεμα

PRESTASHOP 1.7 έχεις?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spits23 said:

1,7,6,3

Στο 1.6 μέσα στο Product.tpl του θέματος υπήρχε σε μια γραμμή αυτό που λες και σε μια άλλη ο αριθμός διαθεσιμότητας και ενερογποιούσες όποιο ήθελες απο τα 2 ή και τα 2. Στο tpl του 1.7 δεν βλέπω πουθενά ούτε το ένα ούτε το άλλο. Χρειάζεται λίγο ψάξιμο σε ποιο σημείο είναι για να το βάλεις να το εμφανίζει γιατί δεν βλέπω να έχει κάποια ρύθμιση στο admin οπότε μάλλον θέλει πείραγμα σε κάποιο αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Άρα να μην ελπίζω στο διαχειριστικο να βρω κάτι.. αν έχει κάποιος εικόνα που μπορεί να βοηθήσει, θε ήταν καλοδεχούμενη 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, spits23 said:

Άρα να μην ελπίζω στο διαχειριστικο να βρω κάτι.. αν έχει κάποιος εικόνα που μπορεί να βοηθήσει, θε ήταν καλοδεχούμενη 

Δοκίμασε στο product.tpl που υπάρχει μέσα σε κάποιο υποφάκελο του themes να βάλεις στο σημείο που θέλεις να εμφανίζετε το παρακάτω. Θα δεις με τον ίδιο τρόπο εμφανίζει και άλλα πράγματα. π.χ. τον κωδικό ή το barcode του προϊόντος. Εκεί απο κάτω βάλε αυτό. Με αυτόν τον τρόπο έκανα αυτό που θέλεις σε 1.6. Δεν ξέρω εαν θα λειτουργήσει σε 1.7.

{$product->quantity}

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα σας,

Ξαναεπανέρχομαι.. Επειδή δε μπόρεσα να βγάλω άκρη, γνωρίζετε κάποιο module όπως το παρακάτω σε ελληνικό

https://addons.prestashop.com/en/stock-supplier-management/42659-product-availability-indicator.html&utm_source=back-office&utm_medium=search&utm_campaign=back-office-EL&utm_content=download

 

 

που να δείχνει το υπόλοιπο του κάθε είδους και των διαβαθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, spits23 said:

Καλημέρα σας,

Ξαναεπανέρχομαι.. Επειδή δε μπόρεσα να βγάλω άκρη, γνωρίζετε κάποιο module όπως το παρακάτω σε ελληνικό

https://addons.prestashop.com/en/stock-supplier-management/42659-product-availability-indicator.html&utm_source=back-office&utm_medium=search&utm_campaign=back-office-EL&utm_content=download

 

 

που να δείχνει το υπόλοιπο του κάθε είδους και των διαβαθμίσεων;

Εαν εννοείς το ίδιο Module αλλά να εμφανίζετε στα Ελληνικά κάθε Module μπορεί να μεταφραστεί απο το περιβάλλον διαχείρισης του presatshop στην ενότητα μεταφράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...