Jump to content

PS 1.7 zmiana finalizacji zamówienia - realizacja koszyka


Arczi

Recommended Posts

Mam sklep postawiony na aktualnej wersji Presty 1.7. Przed odpaleniem zrobiłem test na kilku znajomych  którzy dużo kupują przez internet i praktycznie wszyscy mieli problem z przejściem przez standardowy formularz zamówienia. Jest mało intuicyjny - szczególnie w temacie faktura VAT czy paragon. Doinstalowałem moduł z forum gdzie na końcu zaznacza się czy ma być paragon czy faktury - zasadniczy problem z tym modułem jest taki, że jest on już na ostatnim etapie zamówienia a nie na początku i raczej mało ułatwia. Czy może ktoś zaproponować darmowy lub płatny moduł który albo zmodyfikuje etapy zamówienia albo zmieni na wersję jedno-stronnicową bardziej przejrzystą. Przykładowo taka forma mi odpowiada:

71505125_Beztytuu.thumb.png.d0e30388c094c02c9b6b510ca83e6559.png

___________

1518517565_Beztytuu2.thumb.png.d34c995d33ddeb6f69a845877a234529.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Doskonale rozumiem że są to subiektywne opinie i nie można z tym dyskutować. Jednakże nie rozumiem ludzi, którzy w dzisiejszych czasach kupują na Ali czy Ale drogo i poprzez inne serwisy mówią że domyślny proces zamówienia w Prestashop 1.7 jest "mało intuicyjny". Nie twierdzę że jest najlepszy ale okno zamówienia w domyślnej szacie graficznej to trywialny HTML. Zero grafiki. Wyszczególnione kroki. Tutaj nawet nie trzeba dostosowywać strony do osób niewidomych bo wszystko jest czytelne.

Przepraszam za zmianę tematu.

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Jest cholernie mało intuicyjny. U nas robiliśmy grupę testową na 30 osobach i każda jedna miała problem z ogarnięciem zasad faktury. Ci co nie chcieli faktur nie rozumieli dlaczego muszą podawać dodatkowy adres do faktury. No sorry, ale w dzisiejszych czasach najważniejszy jest user experience i jeśli coś chociaż trochę zgrzyta na poziomie koszyka to klienci potrafią zrezygnować z zakupów. Plus proces zamówienia musi być szybki i intuicyjny, nikt nie chce zastanawiać się nad wypełnianiem formularzy a w natywnym trzeba to najpierw przeczytać dwa razy żeby załapać o co chodzi. 

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie nie trzeba podawać osobnego adresu do faktury, realnie wystarczy dodać informacje "Wypełnij nazwę firmy i NIP aby otrzymać fakturę".

Zgadzam się jednak, że podstawowy proces zamówienia w PrestaShop zostawia sporo do życzenia w pewnych aspektach, ludzie są jednak co raz bardziej obeznani w zakupach online, jeżeli dobrze zagramy tekstówką to powinno być wszystko ok :) klikanie to już raczej nie problem chyba, że wersja mobilna totalnie odstrasza, a całość działa wolno

Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2020 at 2:06 PM, ej.farsta said:

Sprawdź supercheckout od KnowBandu - u nas się sprawdza

Dzięki za pomoc - widziałem ten dodatek - wygląda ciekawie - a teraz jeszcze bardziej jak ktoś poleca ( poza sprzedawcą 😉 ). Zakładam, że odwołania do bazy danych pozostają bez zmian bo mam podłączonego Baselinker-a (zakładam, że będzie działało bez problemów).

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, ej.farsta said:

Jest cholernie mało intuicyjny. U nas robiliśmy grupę testową na 30 osobach i każda jedna miała problem z ogarnięciem zasad faktury. Ci co nie chcieli faktur nie rozumieli dlaczego muszą podawać dodatkowy adres do faktury. No sorry, ale w dzisiejszych czasach najważniejszy jest user experience i jeśli coś chociaż trochę zgrzyta na poziomie koszyka to klienci potrafią zrezygnować z zakupów. Plus proces zamówienia musi być szybki i intuicyjny, nikt nie chce zastanawiać się nad wypełnianiem formularzy a w natywnym trzeba to najpierw przeczytać dwa razy żeby załapać o co chodzi. 

Zgadzam się z tym wpisem - nie bez powodu najwięksi w e-handlu światowym ścigają się w konkurencji - jak sfinalizować zamówienie w jak najmniejszej liczbie kroków.

Jest wiele sklepów które stwarzają mi problem (osobie teoretycznie obeznanej) w prostym złożeniu zamówienia. Przykładowo X-KOM jeszcze nie tak dawno miał taki formularz zamówienia, że człowiek do końca nie wiedział czy wybrał zakup na fakturę czy na paragon - teraz to na szczęście zmienili ...

Taka dygresja - wymagamy od ludzi tego co od siebie a to zły tok myślenia ... Czy zdajecie sobie sprawę, że w UK większość (tak większość) młodzieży nie potrafi korzystać z zegarka wskazówkowego ... Ludzie idą coraz bardziej na łatwiznę a my musimy się do tego dostosować jeśli chcemy przetrwać.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...