Jump to content

Slovenské a české platobné moduly pre PrestaShop


Recommended Posts

Aktualizované moduly pre PrestaShop 1.6.x: https://moduly.prestashop.sk/

 

Čo je to platobný modul?

Banky vytvorili mechanizmus, ktorý umožňuje prevádzkovateľom e-shopu príjem platby za tovar a služby bezprostredne po objednaní zákazníkom.

Platobný modul je program nainštalovaný vo Vašom internetovom obchode zabezpečujúci obojstrannú komunikáciu obchodu s elektronickým platobným systémom banky. Zákazník získa bezprostredne po vytvorení nákupu vo Vašom obchode možnosť bezhotovostnej úhrady za tovar a/alebo služby. Výhodou oproti iným spôsobom úhrady je okamžitý príjem hotovosti za tovar a zbavenie zákazníka potreby vypisovať údaje o prevode a detailoch nákupu vo svojom elektronickom bankovníctve.

Výhody prevádzkovania modulov

* Nárast podielu tržieb z bezhotovostných platieb z celkového objemu nákupov
* Náskok pred konkurenciou
* Rozvoj obchodu, jeho funkčnosti a možností
* Okamžité pripísanie úhrady za nákup v obchode
* Okamžité SMS/e-mail notifikácie o vykonaní úhrady za tovar
* Jednoduchá inštalácia, nulové náklady na údržbu
* Plne automatizovaný proces platby bez zásahu personálu obchodu
* Zrýchlenie a zjednodušenie platobného procesu
* Maximálne skrátenie celého procesu nákupu
* Zákazníci spokojní s rýchlosťou vybavenia ich objednávky a možnosťou bez poplatkov zaplatiť vo svojej banke
* Zvýšenie kreditu internetového obchodu
* Návyk zákazníkov na jednoduchosť systému a zvýšenie pravdepodobnosti ich návratu do Vášho obchodu (zvýšenie dôvery vo funkčnosť a spoľahlivosť)
* Minimalizácia možnosti chybovosti pri úhrade (zákazník pracuje vo svojom internet bankingu s už predvyplneným formulárom)

Nevýhody

* Počiatočné náklady na nákup licencie modulu
* Niektoré z bánk vyžadujú pre prevádzkovanie služby vedenie účtu v ich bankovom dome. Vačšina ale umožňuje zasielanie úhrad od klientov aj na účty v iných bankových domoch.
* Niektoré z bánk môžu spoplatňovať využívanie svojej služby. Podrobnosti vám poskytnú samotné bankové domy.
* Každý modul je jedinečný a nie je možné ho použiť pre viac ako jednu banku.

Základné parametre

* moduly sú kompatibilné s verziami PrestaShop 1.2.4 až 1.6.x
* jazyky rozhrania: angličtina, slovenčina a čeština
* automatická inštalácia platobnej ikony do verejnej časti obchodu
* nastavenie modulov cez administráciu, pozrite si inštaláciu, vzhľad administrácie a funkcionalitu na príklade modulu TatraPay

Ponuka platobných modulov

* ePlatby VÚB (Všeobecná Úverová Banka)
* mTransfer (mBank Slovakia)
* SporoPay (Slovenská Sporiteľňa)
* TatraPay (Tatra banka)
* CardPay (Tatra banka)
* UniPlatby (UniCredit Banka)
* ČSOB platobné tlačidlo (Československá obchodní banka)
* OTPpay (OTP Banka)
* Platba ONLINE (Poštová Banka)
* VeBpay (Volksbank Slovensko)
* Quatro (splátkový systém, nákup na pôžičku)
* Home Credit Sk (splátkový systém, nákup na pôžičku)
* PlatbaMobilom.sk (Zoznam, s.r.o.)
* VIAMO (platba smartfónom)
* TrustPay PRO a LITE (elektronická peňaženka)

České moduly:
* mPeníze Standard (mBank CZ)
* mPeníze Pro (mBank CZ)
* PLATBA 24 (Česká Spořitelna)
* ePlatby pro eKonto (Raiffeisenbank)
* Home Credit Cz (splátkový systém, nákup na pôžičku)

Ak máte záujem o moduly, kontaktujte ma na [email protected]

Doplňujúce informácie

Technickú podporu a vývoj modulov zabezpečuje Caleydon Media [prestashop.sk]. Funkčnosť modulov overená ostrou prevádzkou na stovkách obchodov.

V prípade že máte akékoľvek otázky, opýtajte sa v tejto téme alebo napíšte súkromne. Podrobnejšie informácie nájdete aj na moduly.prestashop.sk/platobne-brany/.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

rovnaké otázky ako v druhej téme, zároveň by ma zaujímali ceny vašich modulov

ako to funguje? ked by som kúpil jeden modul napr tatrapay – tak musím mať účet u tatrabanky a môžu mi platiť všetci zákazníci z rôznych bánka a peniaze prídu na môj účet? a čo platba kreditnou kartou? musím mať podpísanú nejakú zmluvu zo všetkými bankami z ktorých mi budú zákazníci platiť alebo stačí mať zmluvu len s bankou u ktorej mám účet?
dakujem za odpovede

Link to comment
Share on other sites

Prave som doprogramoval uz aj ceske platobne moduly. Na prestashop.sk su informacie o tom, ako moduly funguju, ich vyhody atd..

Pre rychlu odpoved na druhy dotaz. Vacsina bank vyzaduje mat otvoreny ucet v ich banke (a teda za neho aj platit mesacny poplatok). Samotne zavedenie a prevadzka sluzby platby cez modul obchodu je bezplatna.

Link to comment
Share on other sites

Este dodatok, klient moze pouzit modul danej banky iba ak ma v tej banke ucet. Teda ak mate v obchode modul TatraPay a zakaznik nema ucet v Tatra banke, systemom TatraPay zaplatit nemoze. Takze aby to bolo pochopene, platobne moduly nesluzia obchodnikovi, ale zakaznikom. Rozsiruju moznosti obchodu a vychadzaju v ustrety zakaznikom, ktori v obchode nakupuju. Platobne moduly tiez vzbudzuju pocit vyssej doveryhodnosti obchodu.

Platba kreditnou kartou je ina vec, tou sa moze zaplatit klient aj inej banky, vy ako obchodnik musite mat v Tatra banke, ktora prevadzkuje CardPay, ucet. Takze staci mat zmluvu s TB a ludia mozu platit kartou VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro a Diners Club. Pritom plati, ze vydavatelom karty moze byt akakolvek banka na svete.

Je este potrebne poznamenat, ze system ako TatraPay a CardPay pracuju uplne odlisne. TatraPay automatizuje proces platby a ulahcuje zaplatenie zakaznikovi. CardPay je zasa iba rozhranie, kde klient manualne vyplni udaje o sebe a karte a odosle na stranu banky - teda samotny proces platby zakaznikovi nijako neulahcuje, iba mu dava moznost zaplatit kartou.

Viac info o module CardPay.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 11 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Do ponuky boli pridané ďalšie 3 nové platobné moduly

 

Slovenské moduly:

* Home Credit Sk (splátkový systém, nákup na pôžičku)

 

České moduly:

* ePlatby pro eKonto (Raiffeisenbank)

* Home Credit Cz (splátkový systém, nákup na pôžičku)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Do ponuky boli pridané ďalšie nové platobné moduly

 

Slovenské moduly:

  • VIAMO platby (platby cez smartfón)
  • TrustPay PRO a LITE (pre PrestaShop 1.5.x)
  • TrustPay PRO a LITE (pre PrestaShop 1.4.x a nižšie)
  • mPeníze Standard (platby mBank)
  • mPeníze Pro (platby mBank)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...