Jump to content

[ÇÖZÜLDÜ] Email değişkenlerin çıkmaması

orhanatak

Recommended Posts

Merhaba. "Ödeme kabul edildi" epostası ile fatura geldiği için "sipariş onayı" epostasındaki  çizelgeleri "Ödeme kabul edildi" içine düzenleyip yapıştırdım. Sistem malesef sadece mağaza adı ve siipariş numarasını veriyor.  "Ödeme kabul edildi" epostasında diğer verileri nasıl çekebilirim. 

-yanlış yere açmış olabilirim. silemedim özür dilerim

null.png

Edited by orhanatak (see edit history)

classes/paymentmodule.php dosyasındaki validateOrder() fonksiyonundaki mail gönderme fonkisyonu özel yazılmıştır diğer mail gönderme durumlarına göre.

classes/order/orderhistory.php dosyasındaki mail gönderme fonksiyonu diğer bütün durumlarda kullanılan değişkenleri belirler. ve burdaki fonksiyon sipariş ve ürün detaylarını diğer mail göndermeye eklemez.

dolayısıyla orderhistory.php deki mail gönderme fonksiyonuna bu özelliklerin eklenmesi lazım.

düzenliyemessiniz söyleyin yarın yazayım buraya bugün yoğunum ama yarın bakabilirim ancak.

safa bey çok makbule geçer . yalnız bi kapıda ödeme modulü yüklü. faturaya yansıyor bu çizelge üstüne onuda ekleme şansımız varmı?

çizelgede {payment} {products} diye görünüyor. orderhistory.php  ise 

'{payment}' => Tools::substr($order->payment, 0, 32),
                        '{products}' => $items_table,   

bu şekilde. çok memnun olurum. bir türlü cesaret edemedim yapmaya.

• 2 weeks later...

Safa bey;

Örneği inceledim fakat hiç bir şekilde olumlu yanıt alamadım. 1.7.6.4 sürümünü kullanıyorum fakat sistem bir türlü çalışmadı. Farklı bir yol var ise her türlü yardımınıza açığım. İlginiz için teşekkür ederim.

Safa bey, bir şekilde söylediğiniz yöntem ile çalıştırdım email sistemini fakat bu sefer e-postayı tekrar gönder dediğim zaman.

"Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused." gibi bir hata alıyorum. 

Çözüm için @safa teşekkür ederim. Yalnız bu işlemden bu uygulamadan sonra büyük sorunlar yaşanıyor. Tekrar e-posta gönderiminde sunucu hatası verip ara ara  satış işlemini tamamen engelledi. @PrestaServicePro bu konuda fazlası ile yardımcı oldu. Kendisine ayırdığı zaman ve  bana katlandığı için ayrıca teşekkür etmek istiyorum :)

• Like 2