Jump to content

problem s daňou


Solgi

Recommended Posts

Ahojte máme takyto špicifický problem mal som veľmi staru verziu prestashopu v roku 2010 sa menila daň z 19% na 20% ale ja som ponechal všade 19% ale ukazovalo ceny spravne a len s daňou bez dane len v košíku. Ale napadlo ma však to vyhodim a dam novú daň 20% ale stým všetky produkty(5000ks) sa ukazalo bez dane. 

Čo sa stým da robiť ?

Ďakuje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobrý deň, dane sú v prestashope veľký problém, hlavne ak máte povolený obchod aj v zahraničí. Ak vám ukazuje produkty bez dane, pričom daňové pravidlo máte vytvorené, problém bude pravdepodobne v databáze. Skúste v databáze nájsť id dane, ktorú chcete používať a toto id vložiť do jednotlivých záznamov každého produktu. Cez sql je to robota na pár minút. Ak neviete ako na to spokojne mi napíšte správu, neviem o akú verziu prestashopu sa jedná.

PS: ak upravujete databázu, VŽDY si pred akýmkoľvek zásahom vytvorte zálohu v prípade, že by ste niečo pokazili a databázu bolo potrebné obnoviť. Taktiež je dobré pred začatím úprav prepnúť eshop do režimu údržby aby nedošlo k objednávke (v prípade obnovy databázy by ste o ňu prišli).

Edited by TheGreatGodOm (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...