Jump to content

Produse diferite cu stoc comun + Smartbill


Recommended Posts

Salut!

Am pe site diferite produse cu titluri si descrieri diferite dar care la baza au acelasi produs (sunt compatibile cu mai multe marci auto). As dori sa stiu cum as putea face ca acestea sa aiba un stoc comun, momentan fiecare are un stoc separat ceea ce nu prea e corect avand in vedere ca produsul fizic e acelasi.

Si de asemenea cum s-ar putea face integrarea aceasta si in Smartbill (nu l-am instalat inca, nu stiu cum sta treaba cu stocul aici).

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

in mod normal nu trebuie sa ai acelasi produs cu mai multe nume, adica un produs fizic si denumiri de complezenta/compatibilitate.

pt acel produs poti scrie in descriere cu ce e compatibil si sa pui tag-uri cu compatibilitatile.

pt problema ta actuala in cazul in care nu vrei sa renunti la actuala configuratie (si in cazul in care ai o gazduire de mai doamne-ajuta adica VPS) o rezolvare ar fi sa definesti un cron care sa unifice stocul la respectivele produse

Link to comment
Share on other sites

tipul acesta de optimuzare seo nu mai da rezultate de cativa ani.

recomandarea mea este ramai la un singur produs, sa-l documentezi foarte bine dpdv compatibilitati, sa pui etichete (tags) cu marci/modele masini compatibile dar sa nu fie doar un produsper pagina de listare etichete, sa fie colectii de cel putin 3-4 produse

la toate produsele la care renunti (cele dublate) pui redirect 301 catre produsul care ramane

pentru categoriile de produse incearca sa faci rost de link-uri bune, link building cu blog-eri mai rasariti

si renunta la meta-keywords, acum face mai mult rau decat bine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...