Jump to content

SSL na subdomenie


sebekx1

Recommended Posts

Cześć

Chciałbym Was prosić o pomoc odnośnie presty. Już nie mam pomysłów ani sił

Chodzi o SSL na subdomenie.

Mam serwer w nazwa.pl i domenę główną z ssl, która działa normlanie z certyfikatem ale na tym samym serwerze mam w katalogu /sklep  - zainstalowaną prestashop. Scieżka do presty to moja-domena.pl/sklep (mam również przekerowaną subdomene sklep.moja-domena.pl i wszystko działa ale bez ssl)

SSL mam włączone

w ustawieniach URL sklepu mam ustawione tak :

Domena sklepu: moja-domena.pl

Domena SSL: moja-domena.pl

URI bazowy: /sklep/

jak zmieniał URL na sklep.moja-domena.pl albo dodaje https:// to nie wystawitla mi wcale strony. Jak tylko bawię sie URlami to nie działa wogole strona..

Proszę o poradę i pomoc łopatologiczną jak dla laika bo za mocno u mnie z kodowaniem to nie jest 😉

 

Link to comment
Share on other sites

Na początku sprawdź czy SSL jest poprawnie zainstalowane i czy obejmuje subdomeny. Jeśli tak to w panelu sklepu podajesz URL subdomena.domena.pl również dla SSL a w URI bazowy zostawiasz tylko /

Dodam że w panelu domen na hostingu subdomena ma wskazywać na katalog główny sklepu.

Link to comment
Share on other sites

Zainstalowany poprawnie gdyż na domenie głównej dziala i obejmuje subdomeny.

Zrobiłem jak wskazałeś w URL i sklep się nie wyświetla wcale. Jest cała biała strona

tak subdomena wskazuje katalog główny.

Jak mam wpisane URL jako domena główna a URL bazowy jako /sklep to strona działa ale bez SSL a jak wpisuje subdomena.domena.pl i bazowy / to strona jak pisałem wyżej cała biała

Jakieś pomysły??

 

Link to comment
Share on other sites

W nawiązaniu do tematu, jaki rozpoczęty był przez autora tego wątku - po otrzymaniu adresu strony na PW, szybko ustaliliśmy, co jest powodem takiego, a nie innego, działania strony. Zasugerowaliśmy przy tym (również przez PW) rozwiązanie problemu, w którym m.in. podpowiedzieliśmy ustawienia konfiguracyjne PrestaShop. Autor wątku zastosował się do naszych wskazówek - kiedy weryfikowaliśmy działanie strony, to pracowała już ona poprawnie na połączeniu SSL.

Link to comment
Share on other sites

Hmm. Piotr K. Dzięki nazwa.pl zostały rozwiązane moje problemy. Niektórzy np. ja nie byłem w stanie zweryfikować czy coś nie  gra po stronie prestashop czy hostingu. Po to jest forum aby jakoś naprowadzić na rozwiązanie danego problemu ale widzę że ty jesteś tu po coś innego... ale może wróż maciej wie po co tu jesteś 🙂 Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

endriu107 masz rację i już się rehabilituje 😉

U mnie problem był taki że miałem przekierowaną domenę typu FRAME na adresie: moja-domena.pl/sklep. Celem wyeliminowania problemu wg. wskazówek usunąłem dany rekord w konfiguracji domen natomiast w panelu administratora prestashop mam ustawione tj. zalecane czyli:

Domena sklepu: moja-domena.pl
Domena SSL: moja-domena.pl
URI bazowy: /

Mam nadzieję, że komuś się przyda i pomoże

pozdrawiam 😉

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...