Jump to content

500 Internal Server Error


Recommended Posts

Καλησπερα.εχω την εκδοση 1.7.5.2.

Ολα ξεκινησαν απο μια μετονομασια που ηθελα να κανω(Εχω κανει ηδη τη μεταφραση στα ελληνικα και ηθελα να διορθωσω μια συγκεκριμενη λεξη).Πηγα στις μεταφρασεις βρηκα αυτο που ηθελα το αλλαζα,εκανα αποθηκευση, μου εγραφε επιτυχεις αλλα ποτε δεν αλλαζε.Στη συνεχεια πηγα μεσα απο το translation/el-GR, βρηκα το αρχειο  ModulesContactinfoShop.el-GR.xlf (εκει βρισκοταν η λεξη που ηθελα να αλλαξω)και το εκανα copy-paste στη διαδρομη translation αφου πρωτα διεγραψα ενα αρχειο με την ιδια ονομασια ModulesContactinfoShop.el-GR.xlf(το εκανα download πριν το διαγραψω,το οποιο ηταν μικροτερο σε μεγεθος σε σχεση με το ιδιο αρχειο που βρηκα στη διαδρομη  translation/el-GR).Απο εκει και μετα ξεκινησε να βγαζει το 500 Internal Server Error.(Το site ειναι ΟΚ το προβλημα ειναι στο backoffice )

Ανεβασα εκ νεου το αρχειο που διεγραψα αλλα το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.

 

Link to comment
Share on other sites

Στα logs του web server τι λέει για το error 500? Αν έκανες restore το αρχείο τότε λογικά έχεις κάποια cache και πρέπει να γίνει clear(op cache ίσως).

Φυσικά μπορείς να το βάλεις και σε debug mode.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sanctusmob said:

Δεν είναι πρόβλημα cache. Σου λέει ακριβός πιο είναι το πρόβλημα.

Δυστυχως δεν εχω γνωσεις.Απ οτι καταλαβαινω στο translator.php line 379 κατι δεν ειναι σωστο.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ

Link to comment
Share on other sites

Λυθηκε το προβλημα.Στη διαδρομη translation ειχε κατι zip αρχεια τα οποια τα ειχα κανει αποσυμπιεση.

Απλα τα διεγραψα και το προβλυμα λυθηκε

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...