Jump to content

Butonul Adauga in cos activ cand stocul este 0


Recommended Posts

Salutare, 

Folosesc Prestashop 1.7.6.4 si am o "eroare". Doresc posibila comandarea produselor chiar daca nu este stoc.

Din backoffice, am selectat "Permite comandarea produselor fara stoc" - DA 

Problema este ca pe homepage, butonul "Add to cart" este inactiv, dar daca intru pe produs, acesta functioneaza.

S-a mai lovit cineva de problema asta?

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

In functie de tema folosita modulul care "pune produse" pe prima pagina nu se uita la setarile de presta.

Este posibil sa fie o setare suplimentara in modulul respectiv sau sa trebuiasca o implementare corecta pentru starea de stoc

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/10/2020 at 9:53 PM, bolanuandrei said:

Salutare, 

Folosesc Prestashop 1.7.6.4 si am o "eroare". Doresc posibila comandarea produselor chiar daca nu este stoc.

Din backoffice, am selectat "Permite comandarea produselor fara stoc" - DA 

Problema este ca pe homepage, butonul "Add to cart" este inactiv, dar daca intru pe produs, acesta functioneaza.

S-a mai lovit cineva de problema asta?

Mersi!

Prestashop 1.7 nu are by default (in tema Classic) buton de adaugare in cos pe miniaturi. Deci, aceste butoane sunt adaugate in tema ta si probabil sunt adaugate gresit. Trebuie sa verifici ce conditie se verifica in fisierul template. (probabil in templates/catalog/_partials/miniatures/product.tpl). Daca nu te pricepi, ataseaza aici fisierul si ma uit eu pe el sa vad daca este conditia gresita.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...