Jump to content

Recommended Posts

Rabimo za razvoj funkcionalnosti plačilnega modula za PrestaShop vaše izkušnje z naročili in sicer me zanima:

  1. koliko imate deljenih naročil, ki jih pošiljate v večih dobavah
  2. kako urejate prenose podatkov za te deljene dobave in recimo ob plačilu po povzetju v sistem pošiljanja (pošta slovenije, gls, dpd). Ali ročno vpisujte te delne zneske ali jih ob prvi dobavi zaračunate v celoti?
  3. 3. modul ima trenutno dva statusa in sicer po avtorizaciji naredi dva statusa:
  •  procesiranje v teku (preverja podatke o kartici in OTP gesla)
  • v izvedbi (tukaj se sredstva na strankini kartici samo rezervirajo, ne pa še poberejo)

 

V želji po večji avtomatizaciji se dogovarjamo za spremembo poteka celotnega procesa in je trenutno v igri sledeča:

  1. PROCESIRANJE V TEKU (preverja podatke o kartici in OTP gesla)
  2. PLAČILO SPREJETO (tukaj se sredstva na strankini kartici samo rezervirajo, ne pa še poberejo, ta status ima tudi PayPal)
  3. V IZVEDBI ko preverite vse glede naročila (zaloga, Dobavljivost, itd) ročno spremenite v ta status
  4. ODPOSLANO - ko sprožite ta status bi se tudi dejansko pobralo denar iz strankine kartice - če bi PREKLICALI naročilo bi se denar iz strankine kartice sprostil in transakcija ne bi bila izvedena in kolikor vem vam tudi provizije ne poberejo.

Pri Paypal-u in drugih ti provizijo poberejo?!

Naj povem, da je modul za plačilne kartice (procesni center Bankart) trenutno brezplačen, provizije pa so takšne kot vam jih ponudi vaša banka, ki pa mora imeti za procesni center BANKART. V razvoju je še funkcionalnost plačila z obroki in tudi tu lahko poveste svoje želje, ki jih bom posredoval naprej. - z tem modulom lahko sprejemate: Mastercard, Visa, BA Maestro, Diners Modul je že polno delujoč na moji trgovini cca 2 meseca in je 98% uspešnost zaključka plačila (parkrat ni bilo uspešno, vendar po pogovoru sem ugotovil, da so vpisovali napačne podatke in takrat je plačilo zavrnjeno in imate možnost ali stranka naredi novo naročilo in poskuša ponovno vpisati pravilne podatke ali pa ji spremenite v bančno nakazilo). Ba Maestro pa sem izključil, ker ljudje nimajo urejenih kartic za plačilo preko spleta in so skoraj vsa plačila zavrnjena in potem je treba razlagati strankam zakaj ni bilo uspešno. Tu se porabi preveč energije za malo uspeha :)
Potrebujemo čim več mnenj in izkušenj, da se dobi čimbolj široko sliko in tako dobimo čimboljši modul za plačilne kartice, kjer bo support v Slovenskem jeziku
lp

Martin

kartica-bančno.PNG

bankart-neuspešno.PNG

Link to comment
Share on other sites

  • malcek pinned this topic

1. koliko imate deljenih naročil, ki jih pošiljate v večih dobavah- MALO

2. kako urejate prenose podatkov za te deljene dobave in recimo ob plačilu po povzetju v sistem pošiljanja (pošta slovenije, gls, dpd). Ali ročno vpisujte te delne zneske ali jih ob prvi dobavi zaračunate v celoti? ROČNO, POSAMEZNA IZDAJNICA, NA KONCU RAČUN

3. modul ima trenutno dva statusa in sicer po avtorizaciji naredi dva statusa:

 procesiranje v teku (preverja podatke o kartici in OTP gesla)

v izvedbi (tukaj se sredstva na strankini kartici samo rezervirajo, ne pa še poberejo)

 

Kakšen je psotopšek za pridobitev modula?

 

Link to comment
Share on other sites

imeti moraš banko za katero Bankar procesira kartični promet.
Nato pa z svojo banko podpišeš pogodbo, zagotoviti moraš seveda vse varnostne postopke (SSL, TLS 1.2 in druge njihove zahteve, dobiš seznam), nato dobiš modul, narediš namestitev, vpišeš dostopne podatke in začneš prejemati plačila :)

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

1. koliko imate deljenih naročil, ki jih pošiljate v večih dobavah:

Malo, več je naročil ki jih grupiramo...(primer stranka naroči dvakrat, želi pa samo en paket ...)

2. kako urejate prenose podatkov za te deljene dobave in recimo ob plačilu po povzetju v sistem pošiljanja (pošta slovenije, gls, dpd). Ali ročno vpisujte te delne zneske ali jih ob prvi dobavi zaračunate v celoti?

Ročno oz. z izvozom iz računovodskega programa v eSpremnico ali GSL sistem.

3. modul ima trenutno dva statusa in sicer po avtorizaciji naredi dva statusa:

Sicer ne razumem dobro vpr., a super bi bilo če ima možnost "Povračila / Refound - kot ima paypal", glede statusov pa po potrebi. 

Edited by espacious (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Da bolje je imeti gumb vračilo sredstev kot ima paypal. Da lahko stranki tudi če je že plačala in je denimo nekaj narobe avtomatsko iz prestashopa povrneš denar.

Sicer enim je ok enim ne. (poštnina itd ...)

Glede poimenovanja statusov

PLAČILO SPREJETO (tukaj se sredstva na strankini kartici samo rezervirajo, ne pa še poberejo, ta status ima tudi PayPal) - potem ni sprejeto ampak je "on hold", tu bi spremenil poimenovanje/prevod.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Po preračunavanju sem ugotovil, da se mi bolj splača odpreti dodaten račun pri NLB in celotno kartično poslovanje prenesti na njih.

Rešitev SiX payments, ki sem jo za kartično poslovanje uporabljal do sedaj je za implementacijo kartičnega poslovanja v spletno trgovino predraga.

Projekt implementacije kartičnega plačilnega modula končan.

Kot rečeno se mi je po pregledu ponudb bolj izplačalo odpreti dodaten račun pri NLB kot pa še naprej uporabljati SIX paymnet.

Že sama implementacija, ki je pri Bankart brezplačna je pri SIX payment plačljiva.

Poleg tega ima SIX payment ločeno mesečno plačilo uporabe kartičnega poslovanja na plačilnem mestu in v spletni trgovini.

To pomeni 2x FEE.

S pomočjo Bankarta in Prestashop SLO Ambasadorja je implementacija pice of cake. :)

 

Edited by RaGlaSi (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 8 months later...
36 minutes ago, malcek said:

Najbolj sigurno je, da kontaktiraš njihovo podporo in jim obvezno poveš na kateri verziji trgovine si in boš dobil modul primeren za tebe.

 

lp

martin

Pozdravljen Martin,

A imate mogoče link do njihove uradne strani? Ko iščem mi da več varijant, ne vem katera je taprava.

Hvala!

 

Lp

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...