Jump to content
  • 0

Duplikacja treście na stronach produktów a SEO - jak radzicie sobie z tym?


przemke

Question

Nasz sklep ze sprzętem sportowym dopiero powstał i jesteśmy świadomi, że zaistnienie w wysokich wynikach google'a to realnie będzie osiągalne w przyszłym roku. Jednak na bieżąco staram się douczać i optymalizować treści i znaczniki html. Aktualnym potencjalnym problemem na tapecie jest powielająca się treść opisu wielu produktów, zwłaszcza tych które są identyczne a różnią się np. długością deski albo prawie identyczne (ta sama seria produktu, inna kolorystyka itp.). Nie ma czasu na przepisywanie tego od nowa. W związku z tym mam pytania:

1. na ile w praktyce takie dublujące się w ok. 90% opisy dla 2-4 produktów szkodzą nam w pozycjonowaniu

2. Jak temu zaradzić?

3.  Gościa, który nam doradza w temacie zasugerował rozważenie użycia czegoś z tych opcji: Tag <link> rel=canonical albo Nagłówek HTTP rel=canonical - używaliście którejś z tych opcji?

Edited by przemke (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Dnia 4.06.2020 o 12:02 PM, przemke napisał:

różnią się np. długością deski albo prawie identyczne (ta sama seria produktu, inna kolorystyka itp.)

Od tego są kombinacje.

Dnia 4.06.2020 o 12:02 PM, przemke napisał:

Tag <link> rel=canonical albo Nagłówek HTTP rel=canonical - używaliście którejś z tych opcji?

Tak ale w innych sytuacjach i celach.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam w kategorii X produkty, które różnią się rozmiarem i każdy jest na osobnym ID. Celowo nie były one spięte kombinacjami, bo strona kategorii miała by np. 2-3 produkty i wyglądała "biednie" :) Reszta cech produktów jak np. materiał z którego powstał itp. są spięte w wyszukiwarce fasonowej. Lecz mam teraz zagwozdkę, gdyż zrobione są obszerne opisy kategorii, również pod SEO, ale myslę co z opisami produktów? O ile specyfikacja każdego produktu będzie się różnić, to trochę ciężko mi będzie pisać o jednym produkcie XX razy i za każdym razem w inny sposób. Jak można to rozwiązać, by nie było zduplikowanej treści? Dzięki za wszystkie wskazówki :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...