Jump to content

Üye Olmadan Satın Alma

Recommended Posts

Arkadaşlar sizde bilirsiniz ki yeni bir siteyseniz eğer insanlar sizin sitenize üye olmak istemezler .
zaten sizden önce başka siteler üye olmuşlardır. üye olma aşamaları onları yormaktadır.

eğer siparişleri üye olmadan alabilirsek daha rahat olmaz mı ?

Eğer böyle bir modül var ise bilgilendirirseniz sevinirim.

Diğer Arkadaşlarada yardımcı olmuş oluruz.

Guest checkout is a native feature of PrestaShop v1.4, so I guess you’re using an earlier version.

Look here:
http://www.prestashop.com/forums/viewthread/25436
/third_party_modules/modification_ioncannons_express_checkout_v1_dot_0
Signature

Tip:
Any time you’re tweaking templates, remember to visit backoffice Preferences } Performance page
and set ”Force Compile: Yes” so that you don’t wind up (still) seeing cached versions of the frontend pages

evet arkadaşlar bu modül var. Nasıl olacağını da indirdikten sonra anlatıyor.
işinize yarar belki

• 4 months later...
  • 1 month later...

Üyelikli ve üyeliksiz alışverişin arasındaki fark özetle HİÇBİRŞEY dir. Çünkü bu alanlar bir alışveriş prosedüründeki minimum gerekli bilgileri almak içindir. Üye olunsa da olunmasa da e-posta, telefon, ad soyad ve tam adres şart. Adres için en az 3 alan gerekiyor.

Üye alanlarının daha az olması büyük bir avantaj oluyor. Bu konuda prestashop ekibindeki diğer arkadaşlarla zaman zaman görüşüyoruz. Facebook connect şeklinde çalışan bir modül yaptım daha önce ama çerezler, apiler derken giriş çıkış işlemlerinin kararlılığı konusunda sıkıntılar olabilir diye yayınlamadım. Şu an bir mağazada kullanıyoruz. Böyle bir modülü geliştirmek için en az 100 mağazada kullanıp bilgi toplamak gerekiyor.

Sonraki versiyon isteklerinde üye alanlarını tamamen mağaza yönetim panelinden seçili hale getirmek de var. Ad -soyad alanları tek alan olabilir mesela. Zip kodu ülkemizde pek işe yaramıyor bunu da seçenek olarak sunabiliriz. Posta kodu okuyan cihaz bildiğim kadarıyla sadece Ankara merkez PTT de var. Onlarda kullanmıyor. :)

Ülke ve şehir seçimi ile ilgili ben daha önce birşeyler yapıp yayınlamıştım. Sadece Türkiyede satış yapan mağazalar ülke seçimini form alanında gizleyebilir. Bu formu daha kısa gösterir.

• Create New...