Jump to content

Kritika obchodu


Troppau

Recommended Posts

Ahoj, mám anglickou verzi systému a obchod mě automaticky přehodil na aj verzi. Nikde jsem nenašel vlaječku nebo odkaz na přepnutí jazyku. Ale možná jsem jen slepý.

Mám rozhozenou hlavní nabídku, políčko "hledat" mám o řídek níž než nabídku. Nozobrazuje se mi korektně ě, šaty jsou normálně v češtině ale u sukní má napsáno Sukn?, to ale asi bude tím anglickým prostředím. Odkaz na blog bych asi umístil jinde než jen u produktu, trošku mi přijde že to zapadne...Ale jinak super!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ahoj. Vsechno graficky sladeno a pusobi serioznim dojmem. Na prvnich par kliku nevidim zadnou chybu. Osobne nemam rad sede, stribrne shopy apod. Je jich pomerne dost a splyvaji mi. To ale neber jako negativni. Co clovek, to jiny vkus. At se dari. =o)

Link to comment
Share on other sites

Vzhledově to není špatné. Pěkné fotky. Možná chyb wow efekt, ale není to vážná závada.

 

Co mně ovšem nemile překvapilo, hned od úvodní strany, a může to být chyba jen u mně, každá stránka se mi načítá věčnost (pár sekund). To je mnohem nepříjemnější než veškerý obsah a dokážu si představit, že to hodně lidí dokáže otrávit. Když kritika, tak kritika.

 

Dokázal bych si představit i více poladěné SEO. Třeba Google mi pro "dámská sukně" dal tvůj web na 3. stránce. Není to špatné, ale ani super.

Link to comment
Share on other sites

Díky za obě dnešní kritiky...

 

Vzhledově to není špatné. Pěkné fotky. Možná chyb wow efekt, ale není to vážná závada.

 

Co mně ovšem nemile překvapilo, hned od úvodní strany, a může to být chyba jen u mně, každá stránka se mi načítá věčnost (pár sekund). To je mnohem nepříjemnější než veškerý obsah a dokážu si představit, že to hodně lidí dokáže otrávit. Když kritika, tak kritika.

 

Dokázal bych si představit i více poladěné SEO. Třeba Google mi pro "dámská sukně" dal tvůj web na 3. stránce. Není to špatné, ale ani super.

 

Ano o problému s načítáním stránek víme, snažím se to řešit. podle pár rad jsme zkusil naćíst PHP INFO a to bylo okamzitě, takže podezření padá na databázi. máte někdo tip jak to otsetovat? jestli je databáze, dostatečně rychlá a čistá?

 

K druhé kritice:

Šedou jsme si vybrali docela záměrně a pomalu se snažíme přejít na černou, tak aby shop vypadal luxusněji - i na logu se pracuje

 

co by se mělo stát aby přišel wow efekt? tady je důležité jak to bude vypadat ženám 28-45 roků...

 

SEO - makáme na tom, ale jsme malý sho zatím tak nemáme na drahé support kampaně. snažíme se hlavně na blogu (blog.forseti-fashion.cz)

Link to comment
Share on other sites

Jo, černé pozadí by bylo cool. Něco jako dpreview.com. To módě sluší. I když bílé pozadí umí být taky elegantní.

 

Wow efekt je, když přijdu na stránku poprvé a design mně tak zaujmě, že zůstanu paf. Prostě si řeknu, sakra fakt povedenej shop. A to jsem ještě neviděl zboží. Ale i o tom to je. Hodně kladných emocí a pak nakupuju jako omámený. Mezi námi, takový shop by byl v top 5%.

 

S pomalou databází jsem se už setkal. Hosting-páni se dušovali, že u nich je vše v pohodě, že to musí být něco s webem, že oni to mají ošetřený. Pár hodin jsem si s tím hrál, přidával do kódu různý měřiče času a vyšel mi z toho důkaz, že jejich databáze občas totálně vyhořela (místo 0,1 s měla odezvu 2-3 s) a to stačilo na to, aby se shop choval jako chcíplá ryba. Po změně hostingu je to nebe a dudy. Stalo se na Slovensku.

Link to comment
Share on other sites

Kritika webu:

- Není to špatné, ale i kdybych byl ženská tak tam nenakupuji, protože "ten web je tak pomalý"... (určitě dořeš to urychlení db nebo přejdi k jinému webhostingu)

- Pozadí bych volil světle šedé, optimálně nějaký jemný gradient od shora dolů (nahoře tmavší).

- Dále by mohly obrázky mít nějaký jednoduchý css rámeček nebo je prostě nějak jemně separovat od zbytku webu, protože jinak web působí tak trochu rozházeně a to jak v detailu produktu tak i v seznamu produktů.

Link to comment
Share on other sites

Kritika webu:

- Není to špatné, ale i kdybych byl ženská tak tam nenakupuji, protože "ten web je tak pomalý"... (určitě dořeš to urychlení db nebo přejdi k jinému webhostingu)

- Pozadí bych volil světle šedé, optimálně nějaký jemný gradient od shora dolů (nahoře tmavší).

- Dále by mohly obrázky mít nějaký jednoduchý css rámeček nebo je prostě nějak jemně separovat od zbytku webu, protože jinak web působí tak trochu rozházeně a to jak v detailu produktu tak i v seznamu produktů.

 

Díky za tipy..

pozadí je nachystané na různé tématické akce, příležitosti... bude se měnit podle potřeby.

 

Ohledně té pomalosti. Máte někdo tip jak otestovat databázi abych si ověřil, že to je skutečně tou databází? uvažuji o přechodu na Dedikovaný server - zatím mám vybrané toto: http://www.ovh.cz/dedikovane_servery/superplan_mini.xml s OS Linux CentOS, nebo Ubnut + Plesk 10, máte s tím někdo zkušenost? ) hlavně s laděním rychlostí Apache a PHPMyAdmin (MySQL).

Jakou konfiguraci serveru byste doporučili?

Link to comment
Share on other sites

Zkušenost se zmíněnou kombinací nemám a krom toho hodně i záleží na železu. :)

Ad. test databáze. Na db nejsem expert, ale nejdřív si třeba udělej identickou kopii obchodu na svém pc a vyzkoušej rychlostní rozdíl. Taky pak můžes rovnou zkusit udělat nějakou složitější query na webhostingu a zjistit čas a pak to samé na Tvém PC. Taky můžeš zkusit na onom webhostingu nahodit čistou instalaci presty a vyzkoušet rychlost. Osobě si tipnu že tam bude nějaký líný nebo přetížený server nebo nešikovně nastavené mysql, protože přes měření firebugu jsem si všiml, že pvně se mi hlavní html kód načetl skoro za sedm sekund a při dalších pokusech to bylo již 3 sekundy - tj. zapracovalo cachování query.

Jak jsem napsal před tím, nejsem expert na db, ale můžeš ještě z legrace zkusit předělat úložiště z innodb na myisam - třeba to pomůže?? fakt nevím. :)

Link to comment
Share on other sites

Proti:

- příliš velká mezera mezi uvodní animaci a zbožím

-u zboží nejde poznat že to je opravdu zboží, spíš to vypadá jako nějaká galerie obrázků. hodila by se tam výraznější cena, nebo AKCE do obrázku.

-chybi mi tam google plus one (zbozi)

-pri registraci hledam Czech republic (opravdu tam nekdy nakoupi nekdo ze san marina ? )

 

Pro:

-spodní strana je super,..

-produktová strana

 

Ale proč je Sleva 10 procent při registraci a doprava zdarma na nejmín viditelném místě ? co to hodit do animace ? :)

Link to comment
Share on other sites

- příliš velká mezera mezi uvodní animaci a zbožím

Špatný okamžik návštěvy :) zrovna jsem měnil bannery za menší a musel jsem ručně upravit mezeru... už je na 10px

-u zboží nejde poznat že to je opravdu zboží, spíš to vypadá jako nějaká galerie obrázků. hodila by se tam výraznější cena, nebo AKCE do obrázku.

Myslíš na úvodní stránce? Ani se mi nezdá, ale do budoucna to beru jako konstruktivní názor, nechi tam mít sleva/akce/super za každou cenu

-chybi mi tam google plus one (zbozi)

Zrovna tohle ještě nějaký čas vydržím... už FB tlačítka mne štvou

-pri registraci hledam Czech republic (opravdu tam nekdy nakoupi nekdo ze san marina ? )

Tohle mne nikdy nenapadlo... Opraveno a díky za tip :)

 

Pro:

-spodní strana je super,..

co myslíš spodní stranou???

-produktová strana

Jestli myslíš nabídku zboží, tak díky :)

 

 

Ale proč je Sleva 10 procent při registraci a doprava zdarma na nejmín viditelném místě ? co to hodit do animace ? :)

Jsou to víceméně trvalé bannery a nepotřebuji je mít jako hlavní informaci... čas od času odejde newsletter s těmito informacemi...

 

 

Díky za konstruktivní názory

Link to comment
Share on other sites

Celkem dobré,

jen se mi tam nezdá velikost fontů, kdy hlavní nadpis je humpolácky obrovský - kde reprezentuje text následující, který je zase celkem miniaturní. Myslím si, že by veliskost nadpisového fontu měla být úměrná fontu následujícímu pod linií...

-_-

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Zdravím, prosím o kritiku e-shopu: www.svezijizda.cz

Děkuji

První kritická poznámka by byla k tomuto příspěvku. Jde o jiný shop, než pro který bylo vlákno založeno a hodilo by se založit nové vlákno.

 

K shopu. Líbí se mi. Načítání stránek ovšem trvá pár vteřin. To dokáže otrávit. Načetl jsem 2 stránky a na víc jsem neměl nervy.

 

U jedné položky v slideshow (KOVO Hadička pneuměřiče) chybí obrázek a hláška je anglicky.

 

Taky mně zmrazil ten obří baner na úvodní straně. Pěkný, ale možná až moc velký. Chvíli jsem přemýšlel jestli je hlavní zaměření shopu "garantujeme nejnižší ceny" a nemohl jsem se rozhodnout jestli takový "zboží" vlastně chci kupovat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...