Jump to content

[VYRIEŠENÉ] Presun shopu z localhostu na domenu


vedmed

Recommended Posts

Mate prosim niekto skusenosti z presunom 1.4 z localhostu na domenu.
Pri 1.3 to bole jednoduche:

- skopirovat subory na ftp

- export db na localhoste a import tabuliek na databazu na nete

- uprava settings.inc.php

na 1.4 mi tento postup nefunguje. Asi to bude mat aj nieco zo SEO friendly URL.
Ked som pozrel do exportu db, tak tam boli cele linky na korenovi adresar na localhoste, po ich uprave
na domenu, vsak nepomohlo ani toto.

Vopred vdaka za Vase rady

Link to comment
Share on other sites

Vdaka, podarilo sa mi to na zaklade tvojho navodu presunut :).

V exporte z db pred importom na web, som este prepisal localhost na nazov domeny
bez http://
'PS_SHOP_DOMAIN','localhost'
'PS_SHOP_DOMAIN_SSL','localhost'

Zatial je shop presunuty na domene v adresari /test

Potom ked ho budem presuvat na hlavny adresar,
tak staci upravit cestu v settings.inc.php, a po presune v admine opat vygenerovat .htacces, robot.txt a sitemap.xml?
Mam opat zmazat aj obsah /tools/smarty/compile?


Je mozne teraz zabezpecit, aby pocas casu ked je na shop na webe v adresari test, aby nedoslo k jeho indexacii,
napr. ked v Preferencies - Maintenance IP - zapnem udrzbu obchodu a pridat len moju ip, tak nebude mozne obchod zatial indexovat?

dakujem

Link to comment
Share on other sites

Je mozne teraz zabezpecit, aby pocas casu ked je na shop na webe v adresari test, aby nedoslo k jeho indexacii


Na testovacom obchode v aktivnej teme v subore header.tpl zmen
<meta name="robots" content="{if isset($nobots)}no{/if}index,follow" />


na

<meta name="robots" content="noindex,nofollow" />

Link to comment
Share on other sites

Vdaka, podarilo sa mi to na zaklade tvojho navodu presunut :).


;)

V exporte z db pred importom na web, som este prepisal localhost na nazov domeny
bez http://
'PS_SHOP_DOMAIN','localhost'
'PS_SHOP_DOMAIN_SSL','localhost'


To si mohol urobit aj po presune v ADMIN >> Nastavenie (Settings) >> SEO & URL
Nizsie na tej stranke zmenis polozku "Priečinok obchodu:"


Zatial je shop presunuty na domene v adresari /test


Ak mas shop v podadresari, v nastaveni ktore som opisoval vyssie, by si mal mat vratane lomitok: /test/

Potom ked ho budem presuvat na hlavny adresar,
tak staci upravit cestu v settings.inc.php, a po presune v admine opat vygenerovat .htacces, robot.txt a sitemap.xml?
Mam opat zmazat aj obsah /tools/smarty/compile?


V suboroch nemusis nic menit. Vsetko zmeni cez Admin.
V ADMIN >> Nastavenie (Settings) >> SEO & URL zmenis priecinok a potom pojdes do generatorov a vygenerujes nove verzie .htaccess, robots.txt a v moduloch potom Google Sitemap

Je mozne teraz zabezpecit, aby pocas casu ked je na shop na webe v adresari test, aby nedoslo k jeho indexacii,
napr. ked v Preferencies - Maintenance IP - zapnem udrzbu obchodu a pridat len moju ip, tak nebude mozne obchod zatial indexovat?

dakujem


Ano, da sa to niekolkymi sposobmi - napisem ich podla ucinnosti:
1. vlozenim tvojej IP adresy do pola pre IP adresy udrzby + vypnutie shopu (toto je najucinnejsie opatrenie, aby vyhladavace nezacali indoxovat rozostavany web)
2. do robots.txt voloz:

User-agent: *
Disallow: /


3. mozes upravit metatag tak, ako napisal kolega vyssie. Pravdou ale je, ze vyhladavac si aj napriek kroku 3. zacne indexovat stranky.
4. Zabezpec, aby bol sitemap.xml prazdny, resp tam vloz iba:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>


http://www.TVOJA-DOMENA.sk/
1.00
2011-04-09
never




Miesto TVOJA-DOMENA tam daj svoju URL.

Link to comment
Share on other sites

Snad jen ještě dodám - nezapomeňte nastavit práva adresářům a souborům. Co máte špatně se Vám ukáže v administraci tuším že v nástrojích. To udělejte jako první, když to přenesete a rozběhnete administraci.


Já jsem se tu s tím trápil jen díky těm právům 6 hodin... Naprosto zbytečně - také trochu přispěl absolutně dementní hosting od IGN.M, páč jim to nonstop vypadává...

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den,

za chvíli také budu dokončovat testovací fázi eshopu, který mám na subdoméně eshop.nadmerna-podmerna.cz Stávající web má dobré SEO, ve vyhledávači na seznamu je vždy na první stránce, někdy i jako první.

Nejsem odborníkem v SEo optimalizaci, tak nevím, zda po přesunu do rootu nepřijdu o skvělé postavení ve vyhledávači. Napadlo mě přesměrování na subdoménu eshop, ale nevím, zda je to nejlepší řešení.

V nastavení SEO a URL nemám, bude to asi v té nové verzi presty, tudíž při přesunu mám ručně zmenit settings.inc.php?


Jedu na verzi 1.3.7

Díky

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den,

za chvíli také budu dokončovat testovací fázi eshopu, který mám na subdoméně eshop.nadmerna-podmerna.cz Stávající web má dobré SEO, ve vyhledávači na seznamu je vždy na první stránce, někdy i jako první.

Nejsem odborníkem v SEo optimalizaci, tak nevím, zda po přesunu do rootu nepřijdu o skvělé postavení ve vyhledávači. Napadlo mě přesměrování na subdoménu eshop, ale nevím, zda je to nejlepší řešení.

V nastavení SEO a URL nemám, bude to asi v té nové verzi presty, tudíž při přesunu mám ručně zmenit settings.inc.php?


Jedu na verzi 1.3.7

Díky


tiez sa necitim ako SEO odbornik, no drzim sa pravidla, ak sa stranka alebo jej casti dobre vyhladavaju na nejake slova, tak linky nemenim, ak na to nie je extra dovod.
Teraz prehadzujem jednu staticku stranku do cms a linky sa snazim zachovat, tak ako je to mozne.
Takze to presmerovanie by som videl ako dobru volbu

Ak by Ste presuval shop, tak to bude potrebne upravit settings.inc.php plus veci, ktore popisal vyssie Nero.
Link to comment
Share on other sites

Nespomenul si vygenerovanie .htacces (kriticke), robots.txt a sitemap.xml. A samozrejme, vymazal si /tools/smarty/compile ? Pridal si tomuto adresaru prava na zapis?


Všetko som spravil ako ste písali ale prestashop aj tak nefunguje do administrácie sa dostanem to ano ale do obchou sa nedostanem je tam biela obrazovka. mam dokonca prichystané aj dva template skušal som aj jedne aj druhy ale nič.
na localhoste to bez problémov funguje naplatenom hostinfu ani za pána už som skúšal aj nahrať na server čistu inštaláciu a nainštalovať všetko prebehne vypyta si to aj zmazať dir instal a premenovať admin všetko spravim ako na locale a do adminu sa dostanem aj prihlásim aj všetko funguje až na pár detajlov nevidim žiaden modul aj tie ktoré presta obsahuje od základu už druhý deň sa s tym paprem a stále nič. Všimol som si ešte že mi piše že treba vypnuť globalne premenne ale to je najmenej kedže ich hádže iba do nie krytyckých chýb tak ak niekto viete poradte.

PS: platený hosting beží na Forpsi.com s mysql databazou z velkosou 100mba velkostou web priestoru tušim 10GB takže myslím že tam to nieje problém
Link to comment
Share on other sites

Toto máš prepisane na nazov domeny?
‘PS_SHOP_DOMAIN’,‘localhost’
‘PS_SHOP_DOMAIN_SSL’,‘localhost’

Tiež že, keď spravíš inštaláciu na webe a nevidíš moduly, tak to môže byť súvis s hostingom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Řeším podobný problém, akorát přesun z domény na localhost. Na local jsem zkopíroval Prestu (tuším verzi 2.5), nainstaloval v. 4.1. Na localhostu při kliknutí na konkrétní zboží se v centru stránky nezobrazí podrobnosti o zboží, ani foto zboží. Přitom po kliknutí v seznamu zboží na "přidat do košíku" se zboží skutečně přidá. Takže jde o problém v zobrazení detailů zboží. Ví někdo, v čem může být zakopaný pes?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja riešim problém ako presunúť DB z jedného servera (testovacieho) kde som vytvoril nový shop 1.4.2.5 na hlavný server (kde mám starú verziu ktorú chcem zrušiť).

Toto som ešte nerobil tak potrebujem radu.

Po presunutí súborov obchodu na server a naimportovaní databázy mi v rýchlej objednávke nezobrazuje polia na adresu.
Kde môže byť chyba, už fakt neviem kam mám pozrieť. Ďík

47844_CHZfIvg0vNSMT7tidpbx_t

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...